Rocco Buttiglione, włoski minister ds. europejskich: „Parlament Europejski stoi na czele antychrześcijańskiej inkwizycji” (Corriere della Sera, 17 października).
Jacek Łęski, publicysta: „Po latach nieobecności Władimir Ałganow znów zagościł na czołówkach gazet za sprawą «Orlenu». (...) Wiele osób w Warszawie i na Wybrzeżu miało kontakty z tow. Ałganowem, gdy pełnił w Polsce służbę wywiadowczą (...), jak i w czasie, gdy (...) prowadził działalność biznesową z ludźmi z kręgów SLD (...). Mało kto jednak pamięta, że w 1997 r. ówczesne Życie opublikowało zdjęcia pokazujące Ałganowa i Kwaśniewskiego w czasie służbowej wycieczki do Skierniewic, partyjnego matecznika Millera” (Gazeta Polska, 13 października).
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Tymoteusz Jacyna-Onyszkiewicz (LPR), radny Poznania: „Straty Poznania podczas II wojny światowej miały być oszacowane i przedstawione radnym we wrześniu, jednak, jak dotąd, takie opracowanie nie trafiło pod debatę rady miejskiej. Mam nadzieję, że nie jest to celowe opóźnianie, ale sytuacja ta martwi, gdyż Warszawa zrobiła to dużo szybciej, a w Poznaniu ciągnie się to miesiącami” (Nasz Dziennik, 13 października).
Igor Chalupec, prezes PKN „Orlen”: „W żadnym kraju taka firma, jak «Orlen» nie jest wolna od polityki. Wiele decyzji w państwie wpływa na koncern, jak choćby polityka podatkowa, regulacje antymonopolowe. Od tego się nie uwolnimy. Z drugiej strony, jeśli Skarb Państwa będzie mieć nadal takie udziały jak obecnie, to «Orlen» nie uwolni się spod wpływów politycznych” (Rzeczpospolita, 13 października).