Wernisaż rozpoczął ks. Andrzej Rusak, dyrektor Muzeum witając przybyłych gości, wśród których był m.in. bp Krzysztof Nitkiewicz. Ordynariusz sandomierski podziękował p. Józefowi Opali za rzeźbiarskie arcydzieła, przez które użycza głosu samemu Bogu. Nawiązując do obchodzonej 12 czerwca rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, biskup zauważył, że choć nie brakowało w historii papieży będących mecenasami artystów, św. Jan Paweł II sam odznaczał się artystyczną wrażliwością jako poeta i aktor.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
