Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

By wielbić Pana

Niedziela bielsko-żywiecka 28/2021, str. IV-V

[ TEMATY ]

wakacje

młodzież

Kościół Młodych

Przedstawiciele Kościoła Młodych, Odnowy w Duchu Świętym i Liturgicznej Służby Ołtarza z ks. Krzysztofem Sordylem w Wadowicach

Przedstawiciele Kościoła Młodych, Odnowy w Duchu Świętym i Liturgicznej Służby Ołtarza z ks. Krzysztofem Sordylem w Wadowicach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Młodzi zapragnęli uwielbiać Pana Boga modlitwą i posługą muzyczną. Z tego zrodził się pomysł, aby moderować różne wydarzenia i założyć zespół diakonii muzycznej Kościoła Młodych, który będzie podczas nich posługiwał. Jak sami o sobie mówią, są grupą młodzieży, młodych dorosłych i młodych Duchem, którzy na co dzień uczą się, studiują i pracują. – Dajemy się prowadzić Duchowi Świętemu, uczymy się uwielbiać Boga i trwać w uwielbieniu, a także ćwiczywmy repertuar pieśni, by móc posługiwać na Mszach św. i wieczorach chwały – podkreśla świecka opiekunka Kościoła Młodych Regina Pazdur.

Reklama

Wspólnota powstała z inspiracji ówczesnego wikarego parafii św. Macieja w Andrychowie ks. Krzysztofa Sordyla, który był opiekunem duchowym Odnowy w Duchu Świętym Oblubienica i Duch. W 2015 r. po Seminarium Odnowy Wiary w parafii zaczęto organizować wieczory uwielbienia w każdy III czwartek miesiąca. A w 2018 r. w Andrychowie odbyło się IV Forum Młodych pod hasłem: „Duchu Radości rozraduj Kościół” zorganizowane przez siostry służebniczki Najświętszej Maryi Panny. Forum zmotywowało ks. Krzysztofa i odnowę do organizowania wydarzeń pod nazwą Kościół Młodych skierowanych dla młodzieży. Składały się na nie wyjazdy na rekolekcje, spotkania, wieczory uwielbienia, na których posługiwał m.in. zespół Fausystem, który to stał się główną inspiracją do powstania zespołu diakonii muzycznej Kościoła Młodych. W 2019 r. po rekolekcjach w Rycerce Górnej opiekunem świeckim tworzącej się wspólnoty została Regina Pazdur, a w 2020 r. opiekunem duchowym ks. Robert Szymocha w miejsce ks. Krzysztofa Sordyla, który wtedy rozpoczął urzędowanie jako proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ksiądz Sordyl zaprosił młodych do posługi na niedawne uwielbienie organizowane w Rycerce. Karolina wspomina ten czas jako coś szczególnego: – Spotkaliśmy tam wyjątkową osobę. Nie jest to nasz chłopak ani przyjaciółka, ale ktoś o wiele ważniejszy – Jezus Chrystus. Zrozumieliśmy głębiej, na czym polega wiara. Czujemy, że jest przy nas Duch Święty i strzeże nas przed złem. Inaczej patrzymy na teraźniejszość i na przyszłość. Duch Święty podczas uwielbienia poruszył wiele serc. Bóg wlał w nie więcej radości oraz miłości do drugiego człowieka. Pokazał nam, jak ważna jest jedność we wspólnocie.

Agnieszka i Weronika doświadczyły, że na ich wspólnotę spłynęło wiele łask: – Mamy nadzieję, że będziemy mogli wykorzystywać nasze talenty i świadczyć o Bogu piękną postawą szczerego, dobrego serca i otwartością na nasze siostry oraz braci.

Po Rycerce, 17 czerwca, przyszedł czas na uwielbienie z Mszą św., adoracją i konferencją ks. Roberta Szymochy w Andrychowie, które poprowadziły Kościół Młodych i Wspólnota Oblubienica i Duch. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli młodzi zakupili profesjonalne mikrofony, kable, mikser oraz instrumenty, na których grali podczas uwielbienia.

Żeby móc wyjść z posługą do innych parafii i głosić Dobrą Nowinę tak, żeby było ich słychać, potrzebują jeszcze zakupić aktywne kolumny, dlatego założyli zrzutkę (zrzutka.pl/bkd6fh), gdzie można wspomóc ten cel. Planują również udzielać się wśród młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotykają się w kryptach kościoła w Andrychowie i zapraszają każdego chętnego, a terminy podają w swoich mediach społecznościowych.

2021-07-07 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacje z Caritas – mimo trudności na kolonie wyjedzie prawie 4 tys. dzieci

[ TEMATY ]

Caritas

wakacje

wypoczynek

Archiwum Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Jedynie 13 Caritas diecezjalnych organizuje w tym roku letni wypoczynek dla najmłodszych. Z kolonii skorzysta ok. 3750 dzieci. W półkoloniach uczestniczyć ich będzie niemal tysiąc. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z wakacyjnej akcji Caritas skorzystało ok. 25 tys. dzieci w całej Polsce, w tym ok. 1800 dzieci polonijnych – z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Gruzji.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa jedynie 13 Caritas diecezjalnych organizuje letni wypoczynek dla dzieci. Są to Caritas z diecezji: sosnowieckiej, kieleckiej, łomżyńskiej, gliwickiej, rzeszowskiej, drohiczyńskiej, sandomierskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej, a także Caritas archidiecezjalne – archidiecezji częstochowskiej, warmińskiej, lubelskiej i gdańskiej. Z kolonii i półkolonii skorzysta od kilkudziesięciu do kilkuset dzieci w poszczególnych diecezjach. Wyjątkiem jest Caritas Diecezji Łomżyńskiej, która planuje wyjazdy aż dla 2 tys. dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Francja: z kościoła ukradziono konsekrowane hostie i Najświętszy Sakrament

2026-06-22 06:42

[ TEMATY ]

profanacja

kradzież

Karol Porwich/Niedziela

Francuski portal tribunechretienne.com podaje, że w kościele w Mugron doszło do kradzieży kielichów, paten i Najświętszego Sakramentu.

Według parafian, z którymi skontaktowano się na miejscu zdarzenia, zniknął także Najświętszy Sakrament i wszystkie konsekrowane hostie przechowywane w tabernakulum.
CZYTAJ DALEJ

Raport: 388 milionów chrześcijan dotkniętych prześladowaniami

2026-06-22 20:39

[ TEMATY ]

prześladowania

chrześcijanie

388 milionów

Karol Porwich /Niedziela

Na początku 2026 roku około 388 milionów chrześcijan na całym świecie było dotkniętych prześladowaniami i dyskryminacją. Wynika to z niedawno opublikowanego Raportu Monitorującego 01/2026 dotyczącego Prześladowań Mniejszości Religijnych, za który odpowiada austriacka Kancelaria Federalna i jej Biuro ds. „Międzynarodowej Ochrony Prześladowanych Mniejszości Religijnych”. Raport szczegółowo opisuje sytuację w wybranych krajach Azji i Bliskiego Wschodu.

Według Daniela Soudka, kierownika biura, celem raportu jest podniesienie świadomości, dostarczenie analiz eksperckich i zachęcenie do dalszego zaangażowania w międzynarodową ochronę prześladowanych mniejszości religijnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję