Reklama

Niedziela Kielecka

Parafialne Centrum ŚDM w kieleckiej parafii Chrystusa Króla

Do ŚDM przygotowali się solennie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do wielkiego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży, przygotowali się bardzo solennie, począwszy od grudnia 2014 r. Parafialne Centrum ŚDM w parafii Chrystusa Króla w Kielcach liczy 22 wolontariuszy, dodatkowo pomaga kilka osób. Grupą najpierw opiekował się ks. Adam Rosochacki, obecnie ks. Kordian Duda.

28-letni Mateusz ideą ŚDM zaraził się w Madrycie. – Młodzież z całego świata, niezwykli ludzie, którzy w swoich parafiach, w swoich krajach tworzą wspólnoty – to jest piękne i po prostu zaraźliwe – mówi. Magda i Agnieszka, obecnie licealistki, przystały do wolontariuszy zaraz po przyjęciu sakramentu bierzmowania, wciągnęły je te działania. – Po raz pierwszy od 25 lat możemy być gospodarzami ŚDM, a to zobowiązuje – mówi 20-letni student, Mateusz. ŚDM to dla niego okazja, aby „podzielić się Chrystusem”. – Wolontariat sprawia mi radość, chciałbym też przed gośćmi pochwalić się pięknem ziemi świętokrzyskiej – dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W parafii Chrystusa Króla w ramach Dni w diecezji gości ok. 60 młodych Francuzów, z księdzem polskiego pochodzenia. Kazania i liturgia są w obu językach. – Oczywiście jest codzienna formacja, ale także wycieczki; zabieramy ich do Chęcin, Jaskini Raj, w Góry Świętokrzyskie – dodaje ks. Kordian. Część wolontariuszy będzie aktywna w Krakowie. Do Krakowa w roli uczestników jedzie z parafii 15 osób, które są zakwaterowane w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wiktoria będzie uczestniczyła w tego typu wydarzeniu po raz pierwszy, ma za sobą doświadczenie Taizé w Pradze 2 lata temu. – To bardzo ekscytujące, wspólne spędzanie czasu w jednym celu, w jednym duchu, dzielenie się radością bycia uczniem Chrystusa – mówi.

Co zrobili, aby dobrze się przygotować do Dni w diecezji i spotkania z Papieżem Franciszkiem?” Bandaż dla Afryki”, w marcu 2015 r. W ramach „Kluczowej pomocy” zebrali ponad 10 kg kluczy. Wątki ŚDM były obecne podczas modlitw i akcji duszpasterskich (Koronka do Miłosierdzia Bożego w tej intencji, Dekanalne Dni Młodzieży w maju 2015 r. oraz Diecezjalne Dni Młodzieży w październiku 2015 r., których byli gospodarzami, doroczne Pola Nadziei), a także w czasie comiesięcznych wizyt wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego. Z tematem łączyła się także formacja patriotyczna podczas Wieczoru z Emmanuelem w Święto Niepodległości oraz Forum Młodych w Pniewach u Sióstr Urszulanek.

No i młodzieżowe Drogi Krzyżowe, bardzo lubiane w parafii, w ostatnim Wielkim Poście wzbogacane pantomimą.

Młodzi ludzie z Parafialnego Centrum ŚDM spotkania formacyjne mieli raz w miesiącu, często w terenie, łączone z tańcem, np kowbojskim. A czemu nie? Uczestniczyli także w akcjach diecezjalnych, choćby w widowiskowej studniówce dla wolontariuszy ŚDM.

W 2016 r. był już najwyższy czas na akcje promocyjne przybliżające ideę ŚDM, zachęcanie parafian do ofiarności i gościnności. Tomasz Skrzyniarz z PCŚDM zaprojektował ciekawe logo z sylwetką kościoła Chrystusa Króla – to cegiełka na organizację wydarzenia. 26 czerwca i 3 lipca 2016 r. wolontariusze po Mszach św. rozprowadzali koszulki z logo i inne gadżety, wspierające budżet organizacyjny. Dobrze zapracowali na wyjątkowy czas, który właśnie się dzieje.

2016-07-21 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ŚDM/ W Krakowie wystawiono obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie

Organizatorzy akcji – wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – liczą, że uwagę na obraz zwróci papież Franciszek, który będzie w Łagiewnikach podczas Światowych Dni Młodzieży.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Kogo powołał na stanowiska kard. Grzegorz Ryś?

2026-06-23 09:02

Archidiecezja Krakowska

Kard. Grzegorz Ryś wręczył dekrety

Kard. Grzegorz Ryś wręczył dekrety

- Chciałbym, żebyśmy wszyscy w tej sali teraz mieli oczy Izajasza. Żebyśmy widzieli Tego, którego tak po ludzku nie widać, który jest Najwyższy, który jest Święty – powiedział kard. Grzegorz Ryś podczas wręczania nominacji księżom Archidiecezji Krakowskiej w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Spotkanie rozpoczęto od odczytania fragmentu Księgi Proroka Izajasza.
CZYTAJ DALEJ

Orędzie miłości

2026-06-23 10:13

Archiwum parafii

W sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji 39. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II.

Papieskie Dni Rodziny w świątyni na Czubach upłynęły pod znakiem nawiedzenia obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, apostołki Najświętszego Serca Jezusowego. Towarzyszyło im hasło „Dla Ciebie wszystko, Najświętsze Serce Jezusowe!”, zaczerpnięte z osobistego aktu oddania się Bożemu Sercu przez św. Jana Pawła II. Orędzie miłości głosił sercanin ks. Krzysztof Zimończyk, dyrektor krajowy Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję