II Parafialny Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku zgromadził rekordowe tłumy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - link poniżej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wspólnotowe świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą o godz. 11:30. Pogoda dopisywała i zachęcała do spędzenia wolnego czasu właśnie na rodzinnym festynie. Piknik zgromadził nie tylko miejscowych, ale z gościnności organizatorów skorzystali mieszkańcy okolicznych miejscowości. Każdy znalazł coś dla siebie. Sporych emocji dostarczyło losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez życzliwych sponsorów dla osób, które podczas trwania imprezy nabyły cegiełki. Szczęściarze z imprezy odjechali rowerem.
Pomysłodawcą i organizatorem festynu był wiceprzeor ks. Paweł Greń CRL, który swoją otwartością potrafił zjednać tłumy. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Biskup Pomocniczy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej bp Adrian Put, Europoseł Elżbieta Rafalska, Poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Zofia Dajczak, Wicestarosta Paweł Antczak.
Reklama
W programie festynu było wiele atrakcji w tym m.in. pokazy strażackie, zamki dmuchane, koncerty, tańce, animacje i konkursy. Było dużo gier, zabaw i konkursów dla dzieci i rodziców. Organizatorzy zadbali również o coś dla ciała. Pieczone kiełbaski, zupa grochowa, domowe ciasta, wata cukrowa, kawa, herbata – to tylko niewielka część przygotowanego menu. Wielu parafian dostarczyło ciasto i inne specjały.
Ci, którzy postanowili przyjść, na pewno się nie zawiedli. Tuż po otwarciu rozpoczęły się występy artystyczne. Przed licznie zebraną publicznością występowali przedszkolacy oraz uczniowie, śpiewali również seniorzy.
Reklama
Ponadto dla najmłodszych przygotowano miejsce do malowania obrazów. Były też pyszne placki, by osłodzić sobie nieco popołudnie. O część edukacyjną festynu zadbali ratownicy ze Szpitala Powiatowego w Drezdenku, którzy uczyli pierwszej pomocy, między innymi masażu serca z wykorzystaniem specjalnych fantomów oraz defibrylatora AED. Wszyscy chętni mogli zobaczyć sprzęt, jakim dysponuje OSP Drezdenko. Ponownie do udziału w festynie włączyła się policja, która wszystkim chętnym prezentowała samochody służbowe. Niebywałą atrakcją był towarzyszący policjantom, specjalnie wyszkolony pies. Wśród licznych stoisk znalazły się stanowiska: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która informowała o zagrożeniach i rozwiązywaniu problemów związanych z różnego rodzaju uzależnieniami, a także Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich, Nadleśnictwa Karwin oraz Smolarz, PGNiG, Rehakompleks medical&sport, Ahoj Przygodo. Wśród organizatorów nie mogło zabraknąć licznych grup parafialnych, skupionych wokół kościoła. Obecna była m.in. Liturgiczna Służba Ołtarza, ministranci, Caritas, Apostolat Maryjny. Parafianie na festyn dostarczyli ogromną liczbę wartościowych przedmiotów, sponsorzy także nie zawiedli, przekazując ciekawe i cenne dary na loterię.
- W przygotowanie festynu włączyli się wszyscy chętni, również spoza parafii. Gospodynie upiekły domowe ciasta, kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 ugotowały grochówkę. Były również interesujące fanty na loterii, m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, badania profilaktyczne, do kwiaciarni i wiele, wiele innych. Wielu ludzi przychodziło i pytało, czy mogą się przyłączyć. To najpiękniejszy znak budowania wspólnoty. Trzeba przyznać, że to była wspaniała rodzinna zabawa. Cieszę się, że przybyło tu tak wiele osób. Radość dzieci i ich uśmiech są nieocenione. – powiedział ks. Paweł Greń, organizator i pomysłodawca festynu.
Z każdą godziną na plac parafialny przybywało coraz więcej ludzi. Zabawa była znakomita. Harcerze zadbali o wspólne zabawy z najmłodszymi, przygotowali stanowiska z grami sprawnościowymi dla wszystkich chętnych.
Całość była bardzo udana i zintegrowała lokalną społeczność. Festyn Parafialny w Drezdenku to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń parafialnych. To nie tylko integracja w parafii i gminie, dobra zabawa, a przede wszystkim zwrócenie oczu uczestników na Kościół, który jest otwarty dla wszystkich.