Reklama

Niedziela Świdnicka

Artystyczne uwielbienie w Nowej Rudzie-Słupcu

Po raz piąty w Nowej Rudzie-Słupcu Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa została zwieńczona wyjątkowym koncertem uwielbienia.

[ TEMATY ]

koncert uwielbienia

Nowa Ruda ‑ Słupiec

Sygnał Miłosierdzia

Hubert Gościmski

Na scenie zaprezentowało się 120 artystów pod batutami Kacpra Biruli i Dominika Kozłowskiego.

Na scenie zaprezentowało się 120 artystów pod batutami Kacpra Biruli i Dominika Kozłowskiego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mowa o Sygnale Miłosierdzia, który na stałe wpisał się w obchody Bożego Ciała w naszej diecezji. Jednak pod tym hasłem kryje się nie tylko koncert finałowy, ale również cykl warsztatów wokalno-instrumentalnych przygotowujący do występów na dużej scenie. W tym roku pod okiem profesjonalnych dyrygentów przygotowywało się 120 uczestników: nad grupą instrumentalną czuwał Kacper Birula, a nad wokalną – Dominik Kozłowski.

Przedłużenie eucharystycznych procesji

Efektem trzymiesięcznych przygotowań był koncert finałowy w święto Bożego Ciała. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Nowej Rudy – na wieczornym muzycznym uwielbieniu zgromadziło się blisko półtora tysiąca osób z całej diecezji. Dodatkowo każdy miał możliwość wysłuchania koncertu za pośrednictwem internetowej transmisji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na samym początku zebranych przywitał ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie i pomysłodawca wydarzenia. Wprowadzając w nastrój koncertu wskazał, że Sygnał Miłosierdzia stanowi przedłużenie modlitwy i uwielbienia wyrażanego podczas eucharystycznych procesji.

Hubert Gościmski

Sygnał Miłosierdzia odbywa się od 2018 roku z inicjatywy ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna.

Sygnał Miłosierdzia odbywa się od 2018 roku z inicjatywy ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna.

Czas koncertu i adoracji

Chwilę później na scenie pojawili się wokaliści i instrumentaliści, którzy zaprezentowali kilkanaście pieśni i hymnów chwały. Poszczególne występy przeplatały się z recytacjami harmonizującymi z nastrojem kolejnego utworu. Początkowo energiczne utwory przechodziły w bardziej stonowane, skłaniające do refleksji. Wtedy rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu; modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Iwaniszyn.

Tegorocznej edycji koncertu patronowała św. Jadwiga Śląska – jej figurka oraz relikwie znajdowały się na scenie.

Hubert Gościmski

Relikwie i figurka św. Jadwigi. Od tego roku każdy kolejny Sygnał Miłosierdzia będzie mieć swojego świętego patrona.

Relikwie i figurka św. Jadwigi. Od tego roku każdy kolejny Sygnał Miłosierdzia będzie mieć swojego świętego patrona.

Międzypokoleniowa jedność

Paulina Król, jedna z chórzystek, w rozmowie z Niedzielą Świdnicką wskazała, że głównym celem Sygnału Miłosierdzia za każdym razem jest pobudzenie do wspólnego celebrowania Najświętszego Sakramentu.

– Za pomocą śpiewu, muzyki i tańca chcemy pokazać, że dzisiejsza wspólnota chrześcijańska posiada w sobie niezwykłą pasję, energię i radość.

Reklama

Natomiast Wojciech Budniak dodał: – Zależy nam na tym, by ukazać międzypokoleniową jedność i zaktywizować wszystkich, niezależnie od wieku. Patrząc z perspektywy czasu śmiało mogę stwierdzić, że to nam się udaje, a efekty niejednokrotnie nas zaskakują.

Hubert Gościmski

Koncert spotkał się z entuzjastycznym odbiorem.

Koncert spotkał się z entuzjastycznym odbiorem.

Organizacja koncertu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe. Znaczna część środków została przyznana dzięki mieszkańcom Nowej Rudy, którzy swoimi głosami wybrali projekt Sygnał Miłosierdzia. Dodatkowe środki zapewniły instytucje, lokalne firmy oraz osoby prywatne, dla których ważna jest promocja kultury chrześcijańskiej.


2022-06-17 11:11

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świąteczna piosenka prosto z diecezji świdnickiej

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

diecezja świdnicka

Sygnał Miłosierdzia

materiały organizatorów

Kard z teledysku

Kard z teledysku

Piosenka zatytułowana "Święta noc - oddajmy chwałę Mu" została nagrana przez Rodzinę "Sygnału Miłosierdzia" związaną z noworudzkim uwielbieniem.

Jak wyjaśnia autor tekstu Wojciech Budniak, piosenka opowiada o istocie świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których najważniejsza jest radość z przyjścia Jezusa na świat, by dać miłość, wiarę, nadzieję i pokój.
CZYTAJ DALEJ

Bp Marek Solarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji radomskiej

2026-06-23 14:21

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Diecezja radomska

Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie i wikariusze zmieniający parafie oraz tegoroczny neoprezbiter. Dekrety odebrali również księża wyznaczeni do urzędów diecezjalnych. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Kałuziński Zdzisław, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Głowaczowie
CZYTAJ DALEJ

Częstochowa/ Kard. Ryś: bez względu na narodowość, na Jasnej Górze wszyscy jesteśmy w domu

2026-06-24 07:19

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Kard. Grzegorz Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze trwa Narodowa Pielgrzymka Węgrów. Mszę dla pątników odprawił kard. Grzegorz Ryś. Bez względu na narodowość, na Jasnej Górze wszyscy jesteśmy w domu - powiedział. Polskę i Węgry łączą m.in dzieje zakonu paulinów, który pochodzi z Węgier.

Węgrzy tradycyjnie dotarli do Polski specjalnie zamówionym pociągiem. To już dziesięcioletnia tradycja ich pielgrzymowania. Z pątnikami przybył prowincjał placówki paulińskiej na Węgrzech, ojciec Andras Vizi. - Posługuję w Maria Nostra, skąd na Jasną Górę przyszli paulini - powiedział.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję