Reklama

Dlaczego jeszcze raz Różaniec Do Granic?

Co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych, polskie cmentarze żarzą się milionami zniczy. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić.

Dzieci. Ludzie. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są z pamięci wypierani. Czy można być bardziej wykluczonym?

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W tym roku, przez ręce Maryi, chcemy ich przyjąć, przytulić, przygarnąć, może nawet nadać imię. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić.

Podziel się cytatem

Ponadto zwrócimy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych zmarłych w sposób naturalny lub zmarłych tuż po porodzie, z prośbą o wstawiennictwo, za nami u Boga.

Reklama

W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć.

Podziel się cytatem

Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego.

TERMIN PROJEKTU 1 – 8 LISTOPAD 2020

OKTAWA UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

KONTAKT: BIURO@ROZANIECDOGRANIC.PL

WSPÓŁPRACA: PARAFIE, WSPÓLNOTY ZAKONNE, WSPÓLNOTY I ŚRODOWISKA ŚWIECKIE, INSTYTUCJE PAŃSTWOWE, FIRMY, OSOBY INDYWIDUALNE

PROGRAM:

Wydarzenie będzie miało miejsce w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.

Składa się z dwóch elementów:

1. CMENTARZ:

Przy nawiedzeniu grobów rodzinnych, zwracamy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Prosimy je o wybaczenie.

Dzieciom, które odeszły naturalnie dziękujemy za ich obecność. Wszystkie prosimy o wstawiennictwo.

Za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu, ofiarowujemy odpust zupełny.

Na koniec modlitwy stawiamy znicz.

To szczególne „nawiedzenie” cmentarza i modlitwa może przynieść potężne owoce – pojednanie, przebaczenie oraz wstawiennictwo dzieci nienarodzonych.

2. PARAFIE:

Zaproszone są wszystkie parafie z całej Polski i świata.

Rejestrują się na stronie www.rozaniecdogranic.pl

Organizują codzienną, pokutną modlitwę różańcową przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.

Reklama

Organizatorzy proponują również parafiom codzienną katechezę przygotowaną na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicję Lenczewskiej. Katechezy można będzie ściągnąć ze strony internetowej.

Zachęcamy też Księży Proboszczów parafii do rozwijania własnego programu i dzielenia się nim z innymi.

Parafie zapraszamy do rejestracji na specjalnej interaktywnej mapie na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.

Księża Ordynariusze zaproszeni są szczególnie mocno do udziału w RDGN poprzez zgłaszanie całych diecezji.

Jeśli nie można zorganizować modlitwy w parafiach, można to czynić w innych miejsca, takich jak - kaplice, przydrożne krzyże, domy kultury, miejsca pracy, mieszkania.

DZIAŁANIE

Różaniec Do Granic Nieba jest owocem współpracy wszystkich ludzi dobrej woli. Głównym jego założeniem jest: wspólne działanie środowisk chrześcijańskich, którym leżą na sercu sprawy zadośćuczynienia za błędy przeszłości.

Różaniec Do Granic Nieba ma być owocem działania całego Kościoła w miłości i jedności.

Co można zrobić?

Fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty, instytucje, firmy mogą zgłaszać się do współpracy poprzez adres: biuro@rozaniecdogranic.pl

Drodzy Księża Biskupi, włączajcie całe swoje diecezje do akcji. Roześlijcie komunikat, motywujcie kapłanów i świeckich.

Reklama

Drodzy Księża Proboszczowie, niech Wasza parafia stanie się kościołem stacyjnym, możemy przekazać plakaty, ulotki, teksty modlitw (opatrzone imprimatur) oraz materiały rekolekcyjne w formie audio. Prosimy z całego serca zapraszajcie swoich parafian do udziału w tym wielkim wydarzeniu.

Drodzy Księża diecezjalni, wspierajcie swoich proboszczów, organizujcie, rozgłaszajcie, zaangażujcie młodych i rodziny z parafii do pracy. Ofiarujcie Msze Święte w intencji tego wydarzenia.

Drodzy Ojcowie, Generałowie, Prowincjałowie, Bracia i Siostry Zakonne oraz osoby konsekrowane, zarejestrujcie swoje placówki na stronie rozaniecdogranic.pl; stwórzcie wyjątkowy program wydarzenia, módlcie się za Kościół i Polskę. Rozsyłacie zaproszenie na cały świat, do wszystkich Waszych podopiecznych, organizacji i wspólnot.

Drodzy Świeccy, walczymy o przyszłość naszych dzieci, o miejsce w niebie dla wszystkich. Wesprzyjcie kapłanów, zamawiajcie i rozwieszajcie plakaty i rozkładajcie ulotki. Zgłaszajcie „punkty modlitwy”, jeśli modlitwa w parafii nie jest możliwa. Zapraszajcie rodziny i przyjaciół. Drodzy Polonusi, jesteście szczególnie mocno zaproszeni do Różańca Do Granic Nieba, niech Wasza modlitwa sprawi, że Niebo ją usłyszy.

Piszcie o Różańcu Do Granic Nieba na Waszych profilach w mediach społecznościowych.

Nagrajcie swoje własne, osobiste zaproszenie do Różańca Do Granic Nieba, opublikujcie i prześlijcie je do organizatorów.

Ofiarujcie post i modlitwę w intencji tego wydarzenia.

Wesprzyjcie finansowo to wydarzenie, każda złotówka wydana na promocję może przyczynić się do udziału w modlitwie kolejnych grup ludzi. Wsparcie można przekazywać, jako darowiznę na cele statutowe Fundacji „Ku Bogu”.

2020-10-09 08:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Różaniec do granic" - trwa pielgrzymka różańcowa wzdłuż granic Polski

Towarzyszy nam wielka sympatia ludzi. Rytm dnia wyznacza modlitwa: godzinki, różaniec, Anioł Pański, koronka - relacjonuje w rozmowie z KAI Roman Zięba ze wspólnoty Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, koordynujacej pielgrzymkę "Różaniec do granic", która wyruszyła 13 maja. W ciągu 140 dni sztafeta kilkuosobowych grup pielgrzymów przemierzy w sumie ok. 3,5 tys. km wzdłuż granic Polski.

"Różaniec do granic" zaproponowany przez filmowców i ewangelizatorów Lecha Dokowicza i Marcina Bodasińskiego, to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. W ramach tej inicjatywy 7 października wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się na różańcu. Tę modlitwę poprzedza pielgrzymka, której trasa przebiega wzdłuż linii granicznej Polski, koordynowana przez łódzką wspólnotę pielgrzymów Bożego Miłosierdzia. Trasę o długości ok. 3,5 tys. km kilkuosobowe grupy pielgrzymów pokonają w 140 dni, pokonując dziennie dystans ok. 25 km.
CZYTAJ DALEJ

Kapłan zamordowany w Sudanie Południowym. Jego "winą" było to, że zgłosił kradzież leków

2026-06-22 18:03

[ TEMATY ]

kapłan

Sudan Południowy

zamordowany

kradzież leków

Vatican Media

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin, proboszcz kościoła św. Wincentego w Kaudzie w południowym Sudanie, został zamordowany w piątek 19 czerwca wraz z dwiema innymi osobami w Górach Nubijskich. Informację o tym podała katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sudańskie media doniosły, że mord był aktem odwetu, ponieważ ksiądz zgłosił władzom kradzież leków przechowywanych przez kościół dla ludności.

Region nękany jest narastającymi napięciami plemiennymi i wewnętrznymi konfliktami między ugrupowaniami zbrojnymi. Kauda, położona w stanie Kordofan Południowy, jest głównym ośrodkiem w kontrolowanych przez Sudański Ludowy Ruch Wyzwolenia Północy. W ostatnich miesiącach pogarszająca się sytuacja w połączeniu z konfliktami zbrojnymi i plemiennymi, zmusiła część duchownych do opuszczenia regionu. Ojciec Youhanna postanowił jednak pozostać we wspólnocie, której służył. Był jednym z niewielu kapłanów nadal aktywnych mimo wszechobecnej przemocy. Jego posługa wykraczała dalece poza opiekę duchową.
CZYTAJ DALEJ

Już na pątników czas. Jasna Góra wkracza w letni sezon pielgrzymkowy

2026-06-24 15:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymki

Karol Porwich/Niedziela

Gdzieś niesie się śpiew „Czarnej Madonny”, w innym miejscu słychać „ślonską godkę”, w słońcu błyszczą szprychy rowerów. To znak, że lato na Jasnej Górze, a wraz z nim sezon pielgrzymkowy, już się rozpoczyna.

O. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry, który w imieniu paulinów wyszedł na powitanie pielgrzymów rowerowych z terenu swojej macierzystej diecezji radomskiej, przyznaje, że takie spotkania są radością dla obu stron. Jak mówi, jako paulin jest „do dyspozycji” pielgrzymów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję