Koncert, zabawa taneczna, wodzirej, wykwintne menu, czekoladowy walczyk i inne niespodzianki przygotowane dla uczestników sprawiły, że bal stał się wydarzeniem, w które zaangażowali się nie tylko zielonogórzanie.
Tegoroczny bal andrzejkowy przygotowany został w nieco innej formule niż dotychczasowe bezalkoholowe bale andrzejkowe organizowane dla młodzieży przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Pomysłodawcą balu w nowej formie był Waldemar Zubrzycki, który zaproponował stowarzyszeniu pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia. - P. Waldemar dowiedział się o inicjatywie ogólnopolskiej „O uśmiech niewidomego dziecka”, dzięki której gromadzone są fundusze na odbudowę spalonego ośrodka w Laskach - mówi Zbigniew Żołądziejewski, przewodniczący lubuskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. - Akcji ogólnopolskiej patronuje Marszałek Sejmu RP, a nam udało się zaprosić naszych lokalnych parlamentarzystów, władze województwa i Zielonej Góry. Obok ośrodka w Laskach dochód z balu wspomóc ma działania świetlicy dla dzieci prowadzonej przez stowarzyszenie.
W. Zubrzycki zmarł kilka tygodni przed finałem projektu i jak powiedział Zbigniew Żołądziejewski, rozpoczynając andrzejkową zabawę: - Na pewno byłby szczęśliwy, gdyby widział, że dobrze się bawimy.
- Cel mamy szczytny, bo chcemy pomóc biednym dzieciom, a do tego mamy jeszcze przyjemność udziału w balu - mówiła Helena Hatka, otwierając zabawę.
Bp Stefan Regmunt, honorowy gość, nieobecny z racji obowiązków duszpasterskich, delegował na bal swojego reprezentanta - ks. Marka Kidonia, dyrektora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. „Pragnę wyrazić moje uznanie dla inicjatywy zorganizowania balu, z którego dochód będzie przeznaczony na tak szczytny cel - napisał Ksiądz Biskup w liście skierowanym do organizatorów i uczestników balu, który odczytał ks. Kidoń. - Takie działanie pokazuje, że możliwe jest łączenie radosnego świętowania z wrażliwością na potrzeby innych osób, zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych, jakimi są dzieci”.
Bal charytatywny odbywał się pod patronatem parlamentarzystów RP: senatora Stanisława Iwana, posłów Bożenny Bukiewicz i Jerzego Materny, wojewody lubuskiego Heleny Hatki, marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego, starosty powiatu zielonogórskiego Erwina Łazickiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Zielona Góra Adama Urbaniaka.
Wśród patronów medialnych była „Niedziela”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu