28 lutego. Jedyny w województwie oddział więzienny dla uzależnionych od narkotyków powstał w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Cele pomieszczą 28 więźniów. Terapia prowadzona jest po 2-3 razy dziennie po półtorej godziny.
1 marca. Najnowocześniejsze i największe w Polsce urządzenie do plazmowego cięcia blachy rozpoczęło pracę w Stoczni Szczecińskiej Nowa.
2 marca. Gminna Komisja Wyborcza w Nowym Warpnie skreśliła z listy kandydatów na burmistrza niepełnosprawnego Mirosława Tokarskiego. Kandydat nie może pełnić tego urzędu, bo nie widzi na jedno oko - stwierdziła komisja. Na szczęście komisarz wyborczy ze Szczecina nakazał ponownie umieścić Tokarskiego na liście. Skreślenia go domagał się obecny tymczasowy rządca gminy, który także startuje w wyborach.
3 marca. Wdowy po marynarzach z promu „Jan Heweliusz” wygrały w Strasburgu proces przeciwko Polsce. Kobiety oskarżyły państwo polskie o niesprawiedliwe badanie przyczyn katastrofy promu. Za straty moralne Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce wypłacenie im odszkodowań. Jednocześnie w sądach cywilnych toczą się rozprawy o odszkodowanie od armatora.
4 marca. Mieszkańcy Gryfina spisują swoje sny na papier. Pracownicy tamtejszego Domu Kultury chcą wydać je drukiem. Do tej pory zebrano 30 snów.
5 marca. Prezydent Szczecina Marian Jurczyk znowu wybiera się w podróż zagraniczną. Ledwie wrócił z USA, a już planuje lot do francuskiego Cannes. Jurczyk, nie wiedzieć po co, wybiera się za granicę wraz ze swoimi dwoma zastępcami na... targi nieruchomości.
6 marca. W kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej odczytano list pasterski abp. Zygmunta Kamińskiego na temat bezpieczeństwa na drogach w regionie. Metropolita przypomniał o podstawowych zasadach zachowania na drodze tak kierowców, rowerzystów, jak i pieszych.
Pomóż w rozwoju naszego portalu