Reklama

Z życia diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Strzegów

Święta Bożego Narodzenia są okazją do podzielenia się radością i sercem z tymi, którzy nie zawsze mają powody do radosnego świętowania. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie w IV Niedzielę Adwentu w kruchcie parafialnego kościoła sprzedawały zrobione przez siebie piękne stroiki i malowane figurki gipsowe. Za uzyskane pieniądze zrobiono prezenty pod choinkę dla starszych i samotnych osób z parafii. Zostały one wręczone przez dzieci i wychowawców. Były także życzenia świąteczne i wspólne kolędowanie. Podobną pomoc z okazji świąt przeprowadził proboszcz ks. Andrzej Szkwarek wraz z parafialną grupą Caritas. Zbierano dary we wszystkich sklepach na terenie parafii, a także została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz najbardziej potrzebujących. Ze zgromadzonych artykułów żywnościowych obdarowano 40 rodzin. Radość tych osób jest nie do opisania. Łzy wzruszenia są największym podziękowaniem dla wszystkich dobro czyniących, a hojnego dawcę Bóg zawsze miłuje. M. N.

Będzin

Reklama

Zespół „Forum” z Zielonej Góry wygrał Ogólnopolski Przegląd Kolęd i Pastorałek, który 10-11 stycznia br. odbył się w Będzinie. „Forum” tworzą: Katarzyna Janiak - studentka Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, Barbara Pająk - pracuje w Szkole Muzycznej w Zgorzelcu, Joanna Przykuta - współpracuje z warszawskim Teatrem Rampa, Iwona Aniszkiewicz - studentka III roku oraz Rafał Marchewka i Łukasz Kozłowski - grają w rockowo-bluesowej kapeli „Loża Szyderców”. Twórcy spotykają się w Domu Kultury na Chynowie. Zespołem opiekuje się Natalia Burak, która wybiera repertuar i mobilizuje ich do pracy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bal

Ruch Domowy Kościół oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na IX Bezalkoholowy Bal Karnawałowy „Zabawa to zdrowie”. Odbędzie się on 14 lutego w stołówce akademickiej przy ul. Podgórnej 50 w Zielonej Górze, początek o godz. 20.00. Organizatorzy zapewniają znakomitą zabawę przy orkiestrze z licznymi atrakcjami i nagrodami. Tradycją balu jest konkurs ciast przyniesionych przez jego uczestników - „Moje zdrowe ciasto”.
Karty wstępu do nabycia w Zielonej Górze w „Civitas Christiana”, ul. Krawiecka 7-9, tel. 325-31-56, w księgarni św. Antoniego, pl. Powstańców Wlkp. oraz pod nr. tel. 453-50-35, po godz. 15.00.

Rekolekcje

W Domu Rekolekcyjno-Powołaniowym w Paradyżu odbędą się spotkania dla młodzieży męskiej: „Dekalog - V” (w terminach: 30 stycznia - 1 lutego i 6-8 lutego) oraz rekolekcje dla maturzystów w terminie 26-28 marca. Spotkania z serii „Dekalog” adresowane są do chłopców ze szkoły średniej lub z ostatnich klas gimnazjum. W rekolekcjach dla maturzystów mogą wziąć udział także uczniowie klas przedmaturalnych lub osoby po maturze. Spotkania rozpoczynają się w piątek o godz. 17.00, a kończą w niedzielę we wczesnych godzinach popołudniowych. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł. Należy zabrać Pismo Święte, różaniec, obuwie domowe - wskazany jest także strój sportowy.
Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie przyjazdu - nie później niż tydzień przed datą spotkania. Zgłoszenia przekazywać można e-mailem: jackowka@zgora-gorzow.opoka.org.pl lub telefonicznie pod nr. kom. 0-601-39-02-10. Telefon stacjonarny (0-68) 381-10-21, wew. 29, jest nieczynny!

Jednym zdaniem

8 stycznia w Gorzowie Wlkp. bp Adam Dyczkowski wziął udział w spotkaniu opłatkowym „Solidarności” i bezrobotnych oraz przewodniczył we Mszy św. w katedrze rozpoczynającej spotkanie opłatkowe dla Klubu Inteligencji Katolickiej.

8 stycznia już po raz 14. w Nowosolskim Domu Kultury odbyły się Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Swoje umiejętności reprezentowały zespoły z Kożuchowa, Kolska, Siedliska, Otynia, Bielaw, Lubieszowa i Nowej Soli.

8 stycznia bp Edward Dajczak spotkał się z Duszpasterstwem Nauczycieli w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. i dzień później w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze.

10 stycznia w Gorzowie Wlkp. bp Edward Dajczak uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Sybiraków i Rodziny Katyńskiej.

10 stycznia bp Adam Dyczkowski uczestniczył w koncercie noworocznym w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach, w czasie którego kolędowały rodziny Steczkowskich i Pospieszalskich. Sponsorem koncertu jak co roku była żarska firma „Kronopol”.

11 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze bp Paweł Socha wygłosił konferencję na Mszy św. dla rodzin pt. Dekalog podstawą wychowania w rodzinie. Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe dla Domowego Kościoła i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

11 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Tuplicach bp Adam Dyczkowski przewodniczył Mszy św. i wziął udział w spotkaniu opłatkowym z Akcją Katolicką, Parafialnym Zespołem Caritas i parafianami.

11 stycznia bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. i uczestniczył w koncercie kolęd w wykonaniu „Małych Gorzowiaków” w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

11 stycznia członkowie Wspólnoty Bukowińskiej oraz Związku Kombatantów RP mieli swoje spotkanie opłatkowe poprzedzone Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

13 stycznia w zielonogórskim Kasynie na spotkaniu opłatkowym zebrali się członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu zielonogórskiego. W spotkaniu uczestniczył bp Adam Dyczkowski oraz ks. prał. Konrad Herrmann.

Zaproszenia

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu zaprasza 6 lutego na Fatimską Noc Pokutną, która rozpocznie się o godz. 20.00.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza do obejrzenia wystawy Świąteczny świat ikon. Ikony pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wystawę można oglądać do końca lutego.

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Drużyna baseballowa traci mecz, ponieważ jej zawodnicy odmówili założenia koszulek wspierających LGBT

2026-06-22 08:15

[ TEMATY ]

LGBT

Adobe Stock

Mniej niż dziewięciu z 28 zawodników drużyny York Revolution w Pensylwanii zgodziło się wystąpić w tęczowych strojach. Klub przegrał mecz walkowerem i zamiast wesprzeć swoich zawodników, przekazał 10 000 dolarów organizacji LGBT.

Profesjonalna drużyna baseballowa York Revolution z Pensylwanii (Stany Zjednoczone) została zmuszona do przegrania meczu w czwartek 18 czerwca, po tym jak większość jej zawodników odmówiła założenia tęczowych koszulek zaplanowanych na „Noc Dumy”.
CZYTAJ DALEJ

Krótka historia o tym, jak... strażacy uratowali niedzielną Mszę św.

2026-06-21 16:53

[ TEMATY ]

straż

OSP Sosnowice

Do niecodziennej interwencji doszło w Sosnowicach w sobotę wieczorem, tuż po zakończeniu wieczornej adoracji.

Jak ustaliła redakcja portalu wadowice24.pl ksiądz proboszcz zauważył, że nad drewnianym portalem wejściowym do zabytkowej świątyni zawisło sporej wielkości gniazdo. Nie był to jednak zwykły problem estetyczny, owady, prawdopodobnie szerszenie, wykazywały wyraźnie agresywne zachowanie, atakując wszystko, co zbliżyło się w promieniu kilku metrów.
CZYTAJ DALEJ

Świecki obejmuje jedną z najważniejszych funkcji w kurii krakowskiej. To pierwszy taki przypadek w historii archidiecezji

2026-06-22 17:14

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

Lucjan Tabaka

ks. Rafał Buzała

ekonom

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Rafał Buzałą i Lucjan Tabaka

Ks. Rafał Buzałą i Lucjan Tabaka

Metropolita krakowski, kard. Grzegorz Ryś mianował nowego ekonoma Archidiecezji Krakowskiej. Od 1 lipca funkcję tę pełnić będzie Lucjan Tabaka. Po raz pierwszy w historii archidiecezji ekonomem będzie osoba świecka.

Lucjan Tabaka urodził się 7 lipca 1948 roku w Szymankach k. Szczytna. W 1979 roku ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Automatyki. Posiada ponad 60-letni staż pracy. Doświadczenie zdobywał w Państwowej Inspekcji Radiowej w Krakowie, Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu czy Zespole Szkół Zawodowych PKP w Nowym Sączu. W latach 1998 – 1999 był wojewodą nowosądeckim, a od 1999 do 2001 roku pracował jako doradca wojewody małopolskiego. Piastował także stanowisko pełnomocnika prezydenta Miasta Nowy Sącz ds. nadzoru właścicielskiego. W latach 2005 – 2014 sprawował urząd kanclerza Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Od stycznia 2015 roku jest prezesem zarządu AKOPOL DEVELOPMENT sp. z o.o. ze 100% udziałem Politechniki Krakowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję