Z tej okazji każdego roku wierni wspominają przyjazd papieża-Polaka do miasta i parafii. W tym roku główne uroczystości rocznicowe odbyły się w niedzielę 14 czerwca. Modlitwie przewodniczył abp Adam Szal.
W homilii metropolita przemyski podkreślił aspekt rodziny, która obecnie jest dotykana różnymi zagrożeniami współczesnego świata, przypomniał orędzie św. Jana Pawła II do młodych z 1995 r. „Każdy z nas należy do wielkiej rodziny, w której ma swoje miejsce i swoją rolę do odegrania”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
