Przegląd poprzedziła Eucharystia i nabożeństwo majowe w Sanktuarium NMP Królowej Polski. – Serdecznie witamy wszystkich w Łukawcu. To właśnie tutaj, z potrzeby serca i miłości do Matki Bożej, narodziło się wydarzenie, które przez lata stało się piękną tradycją. Jego inicjatorem był śp. ks. Robert Cencora, który zapoczątkował dzieło trwające do dziś – powiedział podczas otwarcia Przeglądu proboszcz parafii ks. Dominik Samulak. Zanim oddał głos artystom powitał gości.
Następnie plenerową scenę opanowali artyści. Ich występy rozpoczęła Schola Liturgiczna Dzieci Dobrego Pasterza działająca przy Parafii Objawienia Pańskiego w Łukawcu. Schola działa pod opieką proboszcza oraz organistki pani Doroty. Następnie wystąpiła Schola „Blask Pana” z Parafii św. Wojciecha w Cieszanowie, która działa nieprzerwanie od 2012 r. Po niej wystąpił zespół „Iskierki” działający przy GOK w Baszni Dolnej. Po raz czwarty w Łukawcu uczestniczył chór „Nutki” z Laszek z diecezji przemyskiej. Działa pod kierownictwem mgr Agaty Trytek-Kurzydło. Stałym bywalcem w łukawieckim przeglądzie jest zespół „Słoneczne Promyki” z Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Oczach. Występy zespołów przeplatane były występami solistek. Zapoczątkowała Agata Kaczmarz z parafialnej Scholi w Miękiszu Nowym. Po niej 14-letnia Roksana Dobrowolska – członkini chóru „Nutki”. Solistka Justyna Węgrzyniak od 3. lat rozwija swoje umiejętności wokalne w klasie śpiewu estradowego w Ognisku Muzycznym w Jarosławiu. Na scenie zobaczyliśmy także Amelię Sopel – młodą, pełną pasji wokalistkę, pochodzącą z Łukawca. Gospodarzy reprezentowała także 25. Drużyna Harcerska im. Bolesława Müllera w Łukawcu. Kolejne solistki to Rozalia Tabala, uczennica III klasy fortepianu w Szkole Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim. Natomiast Emilia Tabała jest uczennicą I klasy liceum. Jej pasją jest śpiew, którego uczy się od 6 roku życia. Na scenie w Łukawcu zaprezentował się zespół wokalny seniorów „Jesienne Promyki”, działający przy DPS w Krasnymstawie. Zespół Ludowy „Parzanki”, który śpiewa piosenki ludowe, regionalne, patriotyczne i biesiadne. Zespół folklorystyczny „Wójtowianie” istniejący od maja 1993 r. Zespół „Polne Maki z Dziennego Domu Seniora” z Tarnawy Dużej. Kolejny zespół, który wystąpił na przeglądzie to „Dream Team” z Turobina. Zespół „Katarzynki i Przyjaciele” powstał w 2017 r. i od samego początku aktywnie uczestniczy w Przeglądzie Pieśni Maryjnej. „Swaty z Lubaczowa” to kolejny zespół, który od lat z pasją i zaangażowaniem dzieli się muzyką ze swoją społecznością. Muzycy zespołu „KIM” to grupa działająca przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Wokalistki Julia Ślepecka i Oliwia Paluch są uczennicami Szkoły Podstawowej w Kotlicach. Po nich wystąpił zespół „Kana – Łukawiec”, utworzony przez kilka pań z pierwotnego składu zespołu założonego przez ks. Roberta Cencorę oraz zaprzyjaźnionych muzyków. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwór Łukawiecka Maryja, napisany na jedną z pierwszych edycji przeglądu. Od lat na zakończenie gra na harmonijce utwory maryjne Józef Hawrylak. Przegląd Pieśni Maryjnej zakończył się Apelem Jasnogórskim.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
