Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Beskid Żywiecki

Nadzieja w górach

Hala Miziowa była nowym punktem na mapie „Ewangelizacji w Beskidach”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dżdżysta, a potem mocno deszczowa pogoda 26 lipca towarzyszyła kolejnej odsłonie modlitwy u podnóża Pilska. Uczestniczyło w niej kilkaset osób. Liturgia odbyła się w sąsiedztwie schroniska turystycznego na Hali Miziowej. Jest ono najwyżej położonym tego typu obiektem w polskich Beskidach. Mszę św. celebrowali ks. Marcin Sandok, administrator bielskiej parafii św. Brata Alberta, i ks. Stefan Sputek, rezydent parafii św. Franciszka w Asyżu z Wapienicy. Gospodarzem spotkania była Wspólnota „Francesco Team” z Rychwałdu. Hasłem towarzyszącym modlitwie były słowa: „Znak nadziei”. – Są takie oczy, które nie widzą z natury. Pochorowane, kalekie, po wypadkach. Ale to jest pół biedy. Są jednak takie oczy, który nie widzą, bo nie chcą widzieć – mówił w homilii ks. M. Sandok. – Jesteśmy pielgrzymami nadziei, ponieważ widzimy i słyszymy to, co dzieje się po narodzinach i po zmartwychwstaniu Jezusa – tłumaczył kaznodzieja. Powołując encyklikę Benedykt XVI „Spe salvi”, przypomniał, że dla Joachima i Anny źródłem nadziei była ich córka Maryja. – Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Nie bój się Maryjo. W godzinę Nazaretu anioł powiedział Ci też: Jego panowaniu nie będzie końca – cytował. Wymowę tego przesłania, jak stwierdził, definiują słowa: „Ty stałaś się Matką wierzących”. I dodał: – Tak więc pozostajesz pośród uczniów jako ich Matka, jako Matka nadziei. Święta Maryjo, Matko Boga, Matko nasza, naucz nas wierzyć, żywić nadzieję, kochać wraz z Tobą. Wskaż nam drogę do Jego królestwa – zakończył.

Na miejsce modlitwy wierni docierali z Korbielowa, skąd szlakiem żółtym mieli do pokonania 5,1 km dystans, na który trzeba było przeznaczyć ok. 2,5 godz. Inną opcją był wyjazd kolejką linową na Halę Buczynka. To pozwalało skrócić przemarsz do odległości 1,8 km, co przekładało się na 45 min. marszu. /mr

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-08-05 15:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczerość na Boraczej

Niedziela bielsko-żywiecka 33/2023, str. I

[ TEMATY ]

Ewangelizacja w Beskidach

Monika Jaworska

Górscy pielgrzymi błogosławią na 4 strony świata na Hali Boraczej

Górscy pielgrzymi błogosławią na 4 strony świata na Hali Boraczej

Nie jest możliwe obcowanie z Bogiem bez szczerości. Nie jest możliwa przyjaźń między ludźmi bez szczerości – powiedział ks. Marcin Jakubiec z Żywca-Sporysza na Hali Boraczej.

Na 5. spotkaniu w ramach 11. Ewangelizacji w Beskidach 29 lipca podjęto temat szczerości. Spotkanie przygotowała wspólnota WFE Damaszek z Żywca– Sporysza. – Od 7 lat posługujemy przy EwB. To piękny czas. Przychodzimy tutaj karmić się słowem Bożym i Ciałem Pańskim. Cieszymy się i budujemy obecnością ludzi, którzy są tak samo zapatrzeni w Pana Boga, jak my. A że jesteśmy wspólnotą ewangelizacyjną, chcemy posługiwać, pomagać, nieść Pana Jezusa innym ludziom – wyjaśnia w rozmowie z Niedzielą Grzegorz Stasica ze wspólnoty Damaszek, która na początek zaprosiła obecnych na Boraczej do wspólnego tańca. Na co dzień wspólnota uczestniczy w różnych uroczystościach w parafii. Raz w miesiącu posługuje przy Mszy św. ze słowem. Raz w miesiącu prowadzi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Ma też spotkania formacyjne z konferencjami tematycznymi. We wrześniu rozpoczyna kurs Alpha. – Moja wspólnota daje mi napełnienie duchowe i pozwala odnawiać i umacniać wiarę. To dla mnie zaszczyt kroczyć nową drogą naszego Pana i Zbawiciela. Odbieram to jako znak od Boga. Powierzam wszystko naszemu Panu z radością w sercu. Jestem na EwB pierwszy raz. Rozdaję tu materiały ewangelizacyjne i przybijam pieczątki – mówi Paweł Ćwiertnia z WFE Damaszek.
CZYTAJ DALEJ

Pokora przed Bogiem i przed sobą działa podobnie jak oczyszczanie zaparowanych okularów

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock.pl

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 1-5. <- KLIKNIJ

Poniedziałek, 22 czerwca. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa albo wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a.
CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Padre Guilherme o hejcie na swój temat: Gdy pojawia się coś nietypowego, wiele osób mówi, że ksiądz nie powinien tego robić

2026-06-22 13:45

[ TEMATY ]

ksiądz Guilherme Peixoto

Padre Guilherme

Mat.prasowy

Padre Guilherme

Padre Guilherme

"Wiele osób mówi, że to nie jest dobre" - przyznaje ks. Padre Guilherme, po zejściu ze sceny swojego pierwszego koncertu w Polsce. Duchowny był gościem programu "halo tu polsat".

Padre Guilherme, czyli Guilherme Peixoto, to portugalski ksiądz katolicki i DJ, który łączy muzykę elektroniczną z przekazem religijnym. Ma 51 lat, święcenia kapłańskie przyjął w 1999 roku, a jego droga do DJ-ingu zaczęła się od organizowania wydarzeń muzycznych, które miały pomóc w utrzymaniu i remontach parafii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję