Reklama

Niedziela Podlaska

Mistrzostwa Diecezji w szachach

W sobotę, 26 kwietnia, w Zespole Szkół Salezjańskich rozegrano XVIII Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach.

Niedziela podlaska 19/2025, str. I

[ TEMATY ]

Sokołów Podlaski

STSz

Nagrodzeni wraz z organizatorami i gośćmi

Nagrodzeni wraz z organizatorami i gośćmi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Turniej zorganizowany przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe przy współudziale Zespołu Szkół Salezjańskich i Diecezjalnego Duszpasterstwa Sportu Diecezji Drohiczyńskiej honorowym patronatem objęli: bp Piotr Sawczuk, senator RP Waldemar Kraska, poseł na Sejm Marek Sawicki, starosta sokołowski Adam Góral oraz burmistrz Sokołowa Podlaskiego Iwona Kublik.

W tegorocznych mistrzostwach zagrało 38. zawodników, mieszkańców diecezji drohiczyńskiej, wśród których zdecydowaną większość stanowili mieszkańcy powiatu sokołowskiego, bo aż 25. graczy. Zawodnicy walczyli w jednej grupie na dystansie siedmiu rund z czasem 15. minut na zawodnika z dalszym podziałem na trzy kategorie wiekowe: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12. W sobotnim turnieju najlepiej zagrali sokołowianie. Zwyciężył trzynastoletni Mateusz Strus przed Józefem Flazińskim – obaj uzyskali po 6 punktów, bez przegranej, a o pierwszym miejscu zadecydowała dodatkowa punktacja (punkty przeciwników). Trzeci z 5,5 pkt. był czternastoletni Tadeusz Strus, który dodatkową punktacją wyprzedził Michała Kosiorka z Łochowa. W sobotę, podobnie jak w ostatnich turniejach w Sokołowie dominowali juniorzy, których zagrało 29., w tym 16. to uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W kategorii dorosłych zwyciężył Józef Flaziński (pełnił jednocześnie obowiązki organizatora i sędziego) przed Michałem Kosiorkiem, z Łochowa i Tomaszem Czapko z Siemiatycz.

W kategorii juniorów do lat 18. zwyciężył Mateusz Strus przed swym bratem Tadeuszem i Mateuszem Zgierunem z Siemiatycz.

Wśród juniorów do lat 12. (20. zawodników) najlepszy był Wojciech Stolarczyk z Sokołowa Podlaskiego przed Pawłem Manturem z Mielnika i Mariką Gierez z Czeremchy.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a najlepsza trójka w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych dodatkowo puchary i medale, które podczas uroczystego zakończenia wręczyli zawodnikom ks. Krzysztof Woźniak, dyrektor biura senatora Waldemara Kraski Joanna Malinowska, dyrektor biura poselskiego Marka Sawickiego Andrzej Sarna i prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. Zawody rozpoczęto i zakończono krótką modlitwą poprowadzoną przez ks. Krzysztofa Woźniaka.

Organizatorzy serdecznie dziękują senatorowi Waldemarowi Krasce, posłowi Markowi Sawickiemu, Powiatowi Sokołowskiemu, Miastu Sokołów Podlaski, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu i firmie Polsero, którzy wsparli finansowo zawody.

2025-05-06 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławieństwo sztuki

Niedziela podlaska 14/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Sokołów Podlaski

Paweł Kryszczuk

Uroczyste otwarcie wystawy

Uroczyste otwarcie wystawy

Do 30 kwietnia w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę „Błogosławieni”, zrealizowaną w ramach 2. edycji Międzynarodowego Konkursu i Wystawy Sztuki Współczesnej Quadriennale Betesda 2021.

Poszczególne prace ekspozycji opowiadają o Ośmiu błogosławieństwach – pierwszych słowach Kazania na Górze, wygłoszonego przez Jezusa Chrystusa podczas jego działalności publicznej w Galilei.
CZYTAJ DALEJ

Św. Paulin z Noli

Niedziela Ogólnopolska 51/2007, str. 4

pl.wikipedia.org

Św. Paulin z Noli

Św. Paulin z Noli
Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do osób walczącym z głodem: Wiem, że narażacie życie

2026-06-22 14:59

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Wiem, że wielu z was dosłownie naraża swoje życie, aby być tam, gdzie pracujecie. Chcę zapewnić was wszystkich o modlitwie i wsparciu Kościoła katolickiego – mówił Leon XIV do osób zajmujących się na świecie dostarczaniem żywności ludziom zmagającym się z klęską głodu. Papież wskazał, że również kryzys migracyjny powodowany jest przez głód.

Słowa te wypowiedział Ojciec Święty na marginesie spotkania w siedzibie Światowego Programu Żywnościowego w Rzymie, gdzie wygłosił przemówienie 22 czerwca 2026 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję