Reklama

Niedziela Sandomierska

Europass i zorba

W Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie europejskiego projektu Erasmus Plus „Mobilność uczniów i job shadowing kadry pedagogicznej”.

Niedziela sandomierska 16/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Tarnobrzeg

Archiwum szkoły

Uczestnicy projektu wraz z opiekunami

Uczestnicy projektu wraz z opiekunami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie było okazją do refleksji nad efektami międzynarodowych praktyk, które w 2024 r. odbyło aż 35 uczniów i 8 nauczycieli szkoły.

Miejscem tegorocznych praktyk były słoneczne kraje południa – Grecja i Cypr. Uczestnicy projektu mieli okazję nie tylko zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, ale również poszerzyć kompetencje językowe i rozwinąć umiejętności interpersonalne. Koordynator projektu, Małgorzata Tomczyk, podkreśliła, że udział w programie Erasmus Plus realnie wpływa na przyszłość zawodową młodzieży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Mobilności zwiększają szanse na zatrudnienie, również poza granicami kraju. Uczniowie otrzymują dokumenty Europass-Mobilność, które są cenionym potwierdzeniem nabytych kwalifikacji – zaznaczyła.

„Prymasówka” uczestniczy w programie Erasmus Plus nieprzerwanie od 2012 r. Podczas konferencji nie zabrakło wspomnień i emocji. Uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach, prezentowali efekty pracy i dzielili się zachwytem nad kulturą, jaką mieli okazję poznać. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz greckich fryzur oraz występ taneczny – tradycyjna zorba porwała publiczność. Całość wydarzenia uświetnił występ wokalny Gabrysi Kozik, która wykonała utwór greckiej piosenkarki Eleny Paparizou.

Zwieńczeniem spotkania był grecki poczęstunek – aromatyczne przekąski, które przeniosły zebranych wprost do śródziemnomorskich klimatów.

2025-04-15 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Docenieni w mieście

Niedziela sandomierska 26/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

honorowy obywatel

Tarnobrzeg

Ks. Wojciech Kania/ Niedziela

Nagrodzeni od lat angażują się w sprawy miasta i mieszkańców

Nagrodzeni od lat angażują się w sprawy miasta i mieszkańców

Prezydent Dariusz Bożek w trakcie uroczystej sesji Rady Miejskiej nadał tytuły honorowego obywatela oraz zasłużonego dla Tarnobrzega.

Posiedzenie radnych miejskich odbyło się w Tarnobrzeskim Domu Kultury, w trakcie którego prezydent miasta odniósł się do rocznicy powstania Tarnobrzega i wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pracują dla jego dobra. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy staną dzisiaj na tej scenie. To dzięki państwu Tarnobrzeg jest tu, gdzie jest. Dzięki państwu rozwija się i dzięki waszemu wsparciu, którego nie odmówicie zapewne dalej, będziemy mogli pokonać wszystkie trudne rafy. Chciałbym bardzo, aby w tym trudnym czasie istniała wspólnota pragnąca budować i by pamiętała, co mówili starożytni Rzymianie, że „zgoda buduje, a niezgoda rujnuje” – zwracał się do osób nagrodzonych prezydent Bożek. W tym roku tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega” został nadany Władysławowi Ortylowi – marszałkowi podkarpackiemu, Zofii Trochimowicz-Wardze – wieloletniej przewodniczącej Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i założycielce Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu, którego od lat jest kierownikiem, Eugeniuszowi Gutmanowi – zasłużonemu pracownikowi przemysłu siarkowego w Polsce, byłemu dyrektorowi naczelnego Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol” oraz Włodzimierzowi Papiernikowi – członkowi konspiracji antykomunistycznej, współtwórcy struktury i prezesa Związku Sybiraków. W gronie „Zasłużonych dla Tarnobrzega” znaleźli się: Marian Antończyk – współzałożyciel Solidarności w Siarkopolu w 1980 r. i wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KiZPS Siarkopol, długoletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Stare Miasto” w Tarnobrzegu, pasjonat rzeźbiarstwa, Jan Kwaśnik – emerytowany nauczyciel geografii i wychowania fizycznego, wieloletni dyrektor SP w Sobowie, z zamiłowania historyk, regionalista i rolnik, Teresa Małek-Konieczna – wieloletnia dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnobrzegu, wraz z Zarządem Koła PSONI w Tarnobrzegu tworzyła placówki rehabilitacyjno-edukacyjne, Jan Woynarowski – społecznik, pasjonat rzeźbiarstwa, od lat zaangażowany w sprawy miasta i mieszkańców, współpracujący z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega, działacz tzw. pierwszej Solidarności i przewodniczący jej struktur w Kopalni Siarki Jeziórko.
CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Padre Guilherme o hejcie na swój temat: Gdy pojawia się coś nietypowego, wiele osób mówi, że ksiądz nie powinien tego robić

2026-06-22 13:45

[ TEMATY ]

ksiądz Guilherme Peixoto

Padre Guilherme

Mat.prasowy

Padre Guilherme

Padre Guilherme

"Wiele osób mówi, że to nie jest dobre" - przyznaje ks. Padre Guilherme, po zejściu ze sceny swojego pierwszego koncertu w Polsce. Duchowny był gościem programu "halo tu polsat".

Padre Guilherme, czyli Guilherme Peixoto, to portugalski ksiądz katolicki i DJ, który łączy muzykę elektroniczną z przekazem religijnym. Ma 51 lat, święcenia kapłańskie przyjął w 1999 roku, a jego droga do DJ-ingu zaczęła się od organizowania wydarzeń muzycznych, które miały pomóc w utrzymaniu i remontach parafii.
CZYTAJ DALEJ

Ktoś podszywa się pod biskupa Artura Ważnego. Kuria wydała komunikat

2026-06-22 18:52

[ TEMATY ]

diecezja sosnowiecka

bp Artur Ważny

Diecezja sosnowiecka

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

Kuria biskupia w Sosnowcu ostrzega przed fałszywymi e-mailami podszywającymi się pod biskupa diecezjalnego Artura Ważnego. Fałszywa korespondencja jest rozsyłana do księży z wykorzystaniem imienia i autorytetu biskupa. - Mamy do czynienia z działaniem nieuprawnionym, którego celem może być wprowadzenie odbiorców w błąd, wyłudzenie informacji lub nakłonienie do podjęcia określonych działań - czytamy w przesłanym KAI komunikacie rzecznika prasowego diecezji sosnowieckiej.

Podziel się cytatem - brzmi komunikat kurii sosnowieckiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję