Reklama

Aspekty

To nasza diecezja

Stań się obrońcą życia

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy konkatedrze w Zielonej Górze zachęca do udziału w „Krucjacie 40 Dni dla Życia”.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 7/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Archiwum Aspektów

Stań się obrońcą życia i zaproś innych do udziału w modlitwie! – zachęcają organizatorzy krucjaty

Stań się obrońcą życia i zaproś innych do udziału w modlitwie! – zachęcają organizatorzy krucjaty

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Celem akcji jest szturm Nieba modlitwą o ratowanie bardzo szeroko rozumianego życia, nie tylko od poczęcia do narodzin, ale chcemy objąć modlitewną troską rodzinę tracącą dziecko. Chcemy otoczyć modlitwą całe rodziny borykające się z problemami przyjęcia życia. Będziemy prosić o otwarte serca dla lekarzy i zawierzać cały personel medyczny, prosząc o poszanowanie życia również na końcowym jego etapie. Celem akcji jest modlitwa o przemianę serc zwolenników aborcji, ratowanie dzieci nienarodzonych, ich matek, ojców oraz całych rodzin. Jest to temat bardzo ważny dziś w naszej Ojczyźnie – wyjaśnia Elżbieta Banaszkiewicz, animator wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, odpowiedzialna za organizację krucjaty. Decyzja o powstaniu „Krucjaty 40 Dni dla Życia” powstała z inicjatywy wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej pod przewodnictwem Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej przy konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej. – Sprawa nienarodzonych dzieci jest bardzo bliska wspólnocie konkatedralnej. Inspiracją była książka „Początek końca aborcji” o Krucjacie „40 days for life” w Stanach Zjednoczonych oraz świadectwo krucjaty organizowanej przez młodzież z KSM w Legnicy. Poprzez krucjatę włączyliśmy się w wielką modlitwę obrońców życia na całym świecie – dodaje Elżbieta Banaszkiewicz. W każdej kolejnej edycji krucjaty organizatorzy mieli zebrać konkretną ilość osób, aby wypełnić czas trwania krucjaty, jednak zaangażowanie w modlitwę za życie przerosło ich oczekiwania, ponieważ ilość zgłaszanych godzin modlitwy w ostatnich edycjach akcji była kilkakrotnie większa. W akcji biorą udział Polacy z kraju i z zagranicy. Uczestnicy potwierdzali entuzjazm w podjęciu modlitw i potrzebę zainicjowanej akcji modlitewnej, a kontakt telefoniczny i e-mailowy zaowocował dawanymi przez nich świadectwami oraz utwierdził organizatorów o słuszności powziętych decyzji. Aby wziąć udział w akcji wystarczy wybrać w ciągu doby w okresie Wielkiego Postu minimum pół godziny (lub wielokrotność połowy godziny modlitwy w określony dzień lub każdego dnia przez cały Wielki Post) i poświęcić je na modlitwę w intencji obrony Życia. Można ofiarować Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne jest, aby modlić się przez zadeklarowany czas w tej intencji. Udział można zgłosić na kilka sposobów: na adres meilowy: 40dnidlazycia.mi.zg@gmail.com; telefonicznie pod nr. tel.: 784 182 144 (w godz. 16-20); wypełniając formularz na stronie: konkatedrazielonagora.pl lub poprzez Facebook.com/jadwiga.zielonagora. Krucjata rozpocznie się 5 marca, w Środę Popielcową, Mszą św. o godz. 18, a zakończy 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową, o godz. 12 modlitwą Anioł Pański.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-02-11 14:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje różańcowe w Rokitnie

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Rokitno

Rekolekcje różańcowe

Angelika Zamrzycka

ks. Marcin Kliszcz

ks. Marcin Kliszcz

W dniach 17-19 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla osób praktykujących modlitwę na różańcu, związane z jubileuszem 200-lecia założenia Żywego Różańca przez bł. Paulinę Jaricot.

To kontynuacja pomysłu, który został wcielony w życie w ubiegłym roku. Czas spędzony w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, które jest bliskie sercom wszystkich diecezjan, ma zaowocować pogłębieniem modlitwy różańcowej oraz być okazją do podzielenia się świadectwem tej duchowości. Wraz z kustoszem rokitniańskiego sanktuarium rekolekcje poprowadzą siostry loretanki z redakcji czasopisma „Różaniec”. – W Roku Jubileuszu 200-lecia założenia Żywego Różańca przez bł. Paulinę Jaricot zapraszamy tych, którym bliska jest modlitwa różańcowa do Rokitna na rekolekcje. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy do parafian ze wspólnoty Żywego Różańca – mówi kustosz ks. Marcin Kliszcz. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 17 w piątek 17 kwietnia, a zakończenie – obiadem o godz. 13 w niedzielę 19 kwietnia. Koszt noclegów i wyżywienia to 290 złotych za osobę. Zapisów można dokonywać do 10 kwietnia przez stronę internetową www.rokitno.org lub przez email: sanktuariumrokitno@diecezjazg.pl.
CZYTAJ DALEJ

Abp Przybylski do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego: Dziękujemy, że jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia

2026-06-22 11:42

[ TEMATY ]

nauczyciele

BP KEP

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Dziękujemy Wam za to, że w tych wszystkich uwarunkowaniach Waszej posługi wciąż jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia – napisał delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli abp Andrzej Przybylski w Słowie na zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Zaprosił również na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca br.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przyznał, że „tempo zmian programowych, przepisów, a niekiedy wręcz eksperymentów w edukacji nie zawsze sprzyja systematycznej i zaplanowanej na lata pracy wychowawczej”. „Sprzeczne oczekiwania różnych środowisk i uwikłanie edukacji w spory ideologiczne i polityczne wymaga od Was wielkiej mądrości i wierności obiektywnym wartościom i sprawdzonym działaniom pedagogicznym” – wskazał.
CZYTAJ DALEJ

Abp Wacław Depo powołał nowy Zarząd Instytutu NIEDZIELA

2026-06-22 15:54

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Po upływie pięcioletniej kadencji abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, powołał nowy Zarząd Instytutu NIEDZIELA na kolejną pięcioletnią kadencję. Na stanowisko prezesa Zarządu powołany został p. mgr Mariusz Książek, dotychczasowy zastępca prezesa i dyrektor generalny Instytutu. Dotychczasowy szef instytucji, ks. kan. dr Mariusz Bakalarz, obejmie funkcję dyrektora Katolickiego Radia Fiat.

Studio TV Niedziela
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję