Reklama

Aspekty

to nasza diecezja

Potrzeba takich spotkań

W Winnym Grodzie powstała nowa inicjatywa dla kobiet.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 4/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Archiwum warsztatów

Na warsztaty może przyjść każdy, grupa jest otwarta

Na warsztaty może przyjść każdy, grupa jest otwarta

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ty i Ja – przestrzeń samorozwoju” to propozycja spotkań i warsztatów dla kobiet. Odbywają się one raz w miesiącu w piątek w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze. – Pomysł narodził się z bardzo oddolnej potrzeby – mojej i kilku osób, z którymi współpracuję, tworząc te warsztaty. Chcemy zrobić coś dla kobiet w Kościele i warto, by odbyło się to w oparciu o Biblię. Nie ukrywam, że wartości chrześcijańskie są dla mnie istotne i chciałabym to połączyć. Dlatego podczas spotkań jest trochę psychologii kobiecości, a także trochę wyjątkowych kobiet z Biblii, które są odniesieniem dla nas – mówi organizatorka i prowadząca warsztaty Agnieszka Zyznowska. Dodaje, że spotkania mają formę konferencyjno--warsztatową. Jest też czas na rozmowę, wymianę doświadczeń, tworzenie relacji i dialog. Pierwsze z cyklu 6 spotkań odbyło się 10 stycznia. – Jego tematem była bardzo szeroko rozumiana wdzięczność. Opierałyśmy się na postaci biblijnej Samarytanki, a głównie na jej rozmowie z Jezusem przy studni. Było z nami ponad 20 osób, natomiast na pewno chciałabym dotrzeć do większej grupy. Myślę, że sama nazwa projektu: „Ty i Ja – przestrzeń samorozwoju” daje bardzo wiele możliwości. Jest przestrzenią dla kobiet, ale myślę, że zrodzi się jeszcze wiele pomysłów. Na razie myślimy o organizacji warsztatów. Będzie ich 6 i będą się odbywały do czerwca, bo później mamy sezon wakacyjny. Natomiast po wakacjach zobaczymy, w jakiej formie dalej będziemy to kontynuować. To już zależy od grupy – wyjaśnia Agnieszka Zyznowska. – Na warsztaty może przyjść każdy, grupa jest otwarta. Natomiast dobrze by było, by grupa w jakiś sposób się już uformowała, bo wtedy mamy możliwość głębszych rozmów. Obowiązują zapisy, mamy swoją stronę na FB. Jest tam podany telefon, więc można zadzwonić i się zapisać. Pomysł warsztatów powstał z mojej 20-letniej pracy jako pedagoga i terapeuty. Psychologia i praca z ludźmi zawsze były moją pasją. Chcę dać coś od siebie z tego, co wypraktykowałam i czego się nauczyłam i podzielić się tym z innymi – dodaje. Kolejne spotkanie odbędzie się 7 lutego. Będzie dotyczyło języków miłości. – Podejmując temat organizacji warsztatów, okazało się, że wśród pań jest taka potrzeba. Potrzeba dla pań takich spotkań w Kościele, choć nie są one tylko dla osób związanych z Kościołem katolickim, może przyjść każdy. Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce z tej formy skorzystać. Każdy z nas ma pracę, swoje obowiązki, ale spotkania są raz w miesiącu, więc myślę, że warto ten czas dla siebie wygospodarować. A myślę, że jest to dobra forma, bo daje konkretne narzędzia, by pracować nad swoim samorozwojem na co dzień. Każdemu spotkaniu towarzyszą kobiety z Biblii oraz święte. Sama, czytając o nich, jestem naprawdę bardzo zaskoczona, jak one są aktualne dzisiaj. Ich doświadczenia, przeżycia, rozterki, dla nas, kobiet XXI w., są po prostu aktualne – podsumowuje Agnieszka Zyznowska i zaprasza na kolejne spotkanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-01-21 14:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tu nie liczą się słowa

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 30/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Katarzyna Krawcewicz

Ważne jest, żeby powstało miejsce, w którym można by naprawdę zaopiekować się osobami mierzącymi się z tragedią utraty dziecka – podkreśla Joanna Habura.

Katarzyna Krawcewicz: W 2018 r. Fundacja Centrum Rodziny rozpoczęła starania o stworzenie w Zielonej Górze hospicjum perinatalnego, które byłoby częścią większego obiektu przeznaczonego na szeroko pojętą pomoc rodzinom. Wydawało się wtedy, że wszystko jest na dobrej drodze. Joanna Habura: Radni podjęli decyzję o przekazaniu nam działki w 2019 r. Później zaproponowano nam jej dzierżawienie, na co się zgodziliśmy. A teraz zupełnie niespodziewanie otrzymaliśmy pismo od wiceprezydenta miasta, że działka zostanie nam przekazana dopiero wtedy, kiedy uzbieramy całą sumę potrzebną na tą inwestycję. Ta decyzja uniemożliwia nam działanie. Od początku mówiliśmy, że nasza Fundacja nie zarabia, więc nie jesteśmy w stanie sami zebrać takiej kwoty. Natomiast są z nami ludzie, m.in. właściciele firm, którzy chcą nam służyć konkretną pomocą i dzięki którym jesteśmy w stanie rozpocząć budowę, przy założeniu, że podzielimy ją na etapy. W tej chwili próbujemy uzyskać odpowiedź, dlaczego podjęto taką decyzję, choć do tej pory wszystko wskazywało na to, że miasto nam sprzyja. Dodam, że od ponad roku bezskutecznie zabiegamy o spotkanie z prezydentem Lesickim.
CZYTAJ DALEJ

Pilna narada z udziałem szefa MSWiA i przedstawicieli innych resortów ws. upałów

2026-06-23 21:45

[ TEMATY ]

upały

Adobe Stock

W MSWiA odbyła się pilna narada z udziałem szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego oraz przedstawicieli resortów zdrowia, spraw zagranicznych, infrastruktury, energii, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz klimatu i środowiska ws. fali upałów - poinformowało MSWiA. Zalecenia z narady trafiły do wojewodów.

Spotkanie, któremu przewodniczył szef MSWiA odbyło po odprawie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w związku z prognozami IMGW dotyczącymi nadchodzących upałów. Celem narady - jak przekazał resort - jest zapewnienie sprawnej wymiany informacji i uzgodnienie wspólnej reakcji i wytycznych na nadchodzące upały.
CZYTAJ DALEJ

Podczas upałów może dojść do udaru słonecznego i udaru cieplnego

2026-06-24 07:17

[ TEMATY ]

temperatura

upały

Adobe Stock

Wysokie temperatury są groźne dla naszego organizmu; może dojść do udaru słonecznego i udaru cieplnego lub wyczerpania cieplnego - ostrzega resort zdrowia. Aby temu zapobiec, należy unikać nadmiernego nasłonecznienia i wypijać odpowiednią ilość płynów, najlepiej wody.

W związku z sytuacją pogodową przypominamy informacje Ministerstwa Zdrowia na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z wysokimi temperaturami. Należą do nich udar słoneczny, udar cieplny oraz wyczerpanie cieplne.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję