Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Jasełka z dedykacją

Są miejsca, gdzie niedostatek nie zawsze oznacza wyłącznie brak dóbr materialnych. Czasem o wiele większą biedą są samotność, brak uwagi, poczucia bezpieczeństwa, troski…

Niedziela sosnowiecka 4/2025, str. II

[ TEMATY ]

Wolbrom

Ewa Barczyk

Mali wykonawcy mocno wczuwali się w swoje role

Mali wykonawcy mocno wczuwali się w swoje role

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na szczęście nie brakuje ludzi i miejsc, gdzie osoby potrzebujące ciepła i spokoju znajdą przytulny kąt, przyjaciół i potrzebne wsparcie. Od wielu lat takim miejscem jest prowadzona przez wolbromskie siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus Ochronka „Betlejem”, pełniąca funkcję swoistej świetlicy środowiskowej, gdzie dzieci mogą odrobić lekcje i spędzić bezpiecznie popołudnie po zajęciach w szkole.

Bezpieczna przystań

Jest to miejsce, gdzie na co dzień dzieje się wiele pożytecznych rzeczy. Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych znajdują tu spokój, bezpieczeństwo i uwagę, których często brakuje im w rodzinnym domu czy w szkolnych świetlicach, korzystają nie tylko z zajęć w świetlicy, ale także na basenie, w szkole językowej oraz ze wspólnych wakacji. Dlatego podopieczni korzystający ze świetlicy, z wdzięczności za całoroczne wsparcie, ofiarowali przyjaciołom i dobroczyńcom piękny dar.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jasełka na ekranie

Jest to już pewną tradycją, że społeczność Ochronki „Betlejem” – zarówno podopieczni z rodzicami, jak i prowadzący w tu zajęcia opiekunowie z siostrą Łukaszą Kasprzyk na czele – przygotowuje jasełka w formie filmowej. Dzięki życzliwości dyrektora wolbromskiego Domu Kultury Piotra Gamrota to oryginalne przedstawienie prezentowane jest publiczności na profesjonalnym, dużym ekranie kinowym.

Reklama

Podczas premiery nakręconego z wielkim zaangażowaniem wzruszającego filmu, którego scenariusz został oparty na kanwie ewangelicznej historii narodzin Jezusa, mali aktorzy siedzieli na widowni razem z zaproszonymi gośćmi. Po zakończonym seansie bardzo żywiołowo i radośnie dziękowali przybyłym na seans przyjaciołom ochronki, którzy w różny sposób: finansowo, rzeczowo, konkretną pracą z dziećmi, a nawet dobrym słowem wspierają jej działalność. I chociaż nie wszyscy z licznego grona osób i firm zaangażowanych w to dzieło mogli być obecni na tym niezwykłym filmowym seansie, dzieci i ich opiekunowie nie kryli radości, że mogą spotkać się ze swoimi dobroczyńcami i wyrazić swoją wdzięczność za otrzymywane dobro.

Zaproszenie do „Betlejem”

Wśród widzów oklaskujących bożonarodzeniowe widowisko nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu na czele z burmistrzem Radosławem Kusiem oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Wolbromiu Moniką Krzywańską, a także licznej grupy dobroczyńców prywatnych i instytucjonalnych oraz bliskich małych aktorów, ich nauczycieli i wychowawców.

Wielkie dzieło sióstr nie miałoby szans na powodzenie, gdyby nie grono osób wspomagających ochronkę materialnie oraz osobistym zaangażowaniem w pracę z dziećmi. Wszyscy: zarówno siostry, jak i wolontariusze, którzy pomagają im w pracy, a także młodsze i starsze dzieciaki korzystające z ochronki, ale także dobroczyńcy, bez których nie byłoby możliwe to piękne dzieło – systematycznie przekonują się, jak cenna i ważna jest ta pomoc. Jeżeli ktoś miałby ochotę dołączyć do tej wspaniałej drużyny, zawsze będzie mile widziany, gdyż potrzeb na co dzień jest mnóstwo!

2025-01-21 14:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie Prymasa Tysiąclecia w Wolbromiu

Niedziela sosnowiecka 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

relikwie

Wolbrom

Kardynał Stefan Wyszyński

Mikołaj Wójtowicz

Powinniśmy brać przykład z życia bł. Stefana Wyszyńskiego

Powinniśmy brać przykład z życia bł. Stefana Wyszyńskiego

Biskup Grzegorz Kaszak wprowadził relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu.

Uroczystości wprowadzenia relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego odbyły się w pierwszą niedzielę Adwentu. Jak zauważył ks. Włodzimierz Wiecha, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu, powinniśmy brać przykład z życia świętych. Podkreślił, że zwłaszcza w działalności i posłudze bł. kard. Stefana Wyszyńskiego znajdziemy wiele inspiracji do rozwiązywania problemów życia codziennego.
CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: nie dekret, ale serce kapłana troszczy się o lud Boży

2026-06-23 17:56

[ TEMATY ]

Diecezja bydgoska

Diecezja Bydgoska/facebook.com

„Dekret sam w sobie nie wywołuje zatroskania o lud Boży. To już zależy od naszych serc, od naszej postawy kapłańskiej i od naszego podejścia do służby” - powiedział biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk podczas wręczenia 23 czerwca dekretów personalnych kapłanom diecezji bydgoskiej. Oprócz zmian dotyczących księży wikariuszy ordynariusz mianował również nowego dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz dyrektora Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej.

Ordynariusz podkreślił, że każda zmiana personalna jest przede wszystkim misją i posłaniem do dalszej służby. Przyznał, że decyzje dotyczące nowych nominacji bywają trudne zarówno dla kapłanów, jak i dla wiernych przywiązanych do swoich duszpasterzy.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji bydgoskiej

2026-06-23 17:48

[ TEMATY ]

Diecezja bydgoska

diecezja.bydgoska.pl

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji bydgoskiej.

Ks. Dominik Grolewski mianowany wikariuszem Parafii Rzymskokatolickiej świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję