Reklama

Niedziela Rzeszowska

Szkolne kolędowanie

„Ogłaszam wam radość wielką!” – tymi słowami zwrócił się do pasterzy w Betlejem anioł.

Niedziela rzeszowska 4/2025, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Archiwum szkoły

Kolędowanie w szkole Sióstr Prezentek trwało dwa dni

Kolędowanie w szkole Sióstr Prezentek trwało dwa dni

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Taką radością z Bożego Narodzenia tętniła szkoła Sióstr Prezentek w Rzeszowie w czasie spotkań opłatkowych, które co roku gromadzą uczniów, ich rodziny, nauczycieli i zaproszonych gości. Aby móc pomieścić wszystkich chętnych, siostry zorganizowały aż trzy spotkania 10 i 11 stycznia 2025 r. W piątek świętowali licealiści ze starszych roczników, a w sobotę ich młodsi koledzy i uczniowie szkoły podstawowej.

W organizację uroczystości byli zaangażowani niemal wszyscy. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali jasełka, które przypomniały zgromadzonym sceny związane z narodzeniem Jezusa, ale też zawierały wiele odwołań do współczesności. Dla najmłodszych aktorów występ przed tak liczną publicznością był dużym przeżycie. Szkolny chór, laureat wielu konkursów, przygotował na tę okazję bogaty program kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach, a soliści dali popis prawdziwej wirtuozerii. Uzdolnieni muzycznie licealiści stworzyli zespół instrumentalno-wokalny, który uświetnił piątkowe spotkanie. Samorząd szkolny udekorował cały budynek, a rodzice przygotowali poczęstunek. Nad wszystkim czuwały siostry, wcielające w życie słowa pozostawione im przez kard. Karola Wojtyłę: „Szkoła to poszerzony dom rodzinny”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Każde ze spotkań miało podobny przebieg i rozpoczynało się Mszą św. W piątek gościem specjalnym był bp Jan Wątroba, który przewodniczył Liturgii. Następnie zgromadzeni mogli podziwiać przygotowane przez uczniów programy artystyczne. Dla rodziców były to wzruszające chwile, gdy mogli zobaczyć swoje dzieci występujące na scenie lub śpiewające w chórze.

Po części wspólnej świętowanie przeniosło się do sal, gdzie w klasowym gronie dzielono się opłatkiem i wspólnie kolędowano. Panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Uczniowie z wychowawcami przygotowali niespodzianki dla gości, m.in. quizy dotyczące kolęd, pokazy zdjęć z klasowych wydarzeń, prezentacje talentów itp. Czas spędzony przy słodkim poczęstunku było okazją do wzajemnego poznawania się i zacieśniania więzi. Był również ilustracją tego, że radość dzielona z innymi, pomnaża się.

2025-01-21 14:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Credo Wyklętych

Niedziela rzeszowska 12/2024, str. V

[ TEMATY ]

Rzeszów

Stanisław Żyracki

W koncercie wzięło udział 145 wykonawców

W koncercie wzięło udział 145 wykonawców

Blisko 400-osobowa publiczność długimi owacjami na stojąco podziękowała 145 wykonawcom za piękny i wzruszający koncert pt. „Credo Wyklętych”.

Koncert odbył się 2 marca br. w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy. Inicjatorką artystycznego przedsięwzięcia była dr hab. Anna Marek-Kamińska prof. UR, która na przemian z kpt. Agatą Ćwiklak dyrygowała 11 połączonymi chórami i Wojskową Orkiestrą Dętą wspomaganą przez akordeonistę Mirosława Dymona i pianistę Marcina Kasprzyka.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina: W Puźnikach rozpoczął się drugi etap poszukiwań zbiorowych pochówków Polaków zamordowanych przez UPA

2026-06-22 13:14

[ TEMATY ]

Ukraina

szczątki

pixabay.com

W Puźnikach, na zachodzie Ukrainy, rozpoczął się w poniedziałek drugi etap poszukiwań zbiorowych pochówków Polaków, zabitych przez ukraińskich nacjonalistów w 1945 roku – poinformował PAP prof. Andrzej Ossowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

- Poszukujemy szczątków około 90 osób. Prace potrwają około tygodnia – wyjaśnił naukowiec, który kieruje pracami po stronie polskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję