Reklama

Niedziela Rzeszowska

Przez cnotę, naukę i pracę

Chociaż wielu z nich jest już członkami seniorami, mają własne rodziny, pracę i obowiązki, ale w sercach na zawsze pozostaną KSM-owiczami.

Niedziela rzeszowska 20/2023, str. I

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

Na jubileuszowym zjeździe zgromadziło się niemal pół tysiąca osób

Na jubileuszowym zjeździe zgromadziło się niemal pół tysiąca osób

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przyjechali na jubileusz 30-lecia KSM z całej diecezji, by razem wspominać i dziękować. Patrzyli z dumą i niedowierzaniem, że to, co własnymi rękoma kiedyś budowali, trwa i ma się dobrze, że młodzież wciąż potrafi pracować i bawić się razem.

Z okazji świętowanego w tym roku 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej 22 kwietnia zorganizowano jubileuszowe obchody. Na zaproszenie odpowiedzieli bardzo licznie członkowie, seniorzy i sympatycy, wszyscy, którym KSM jest bliski. W sumie zgromadziło się niemal pół tysiąca osób. Świętowanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego. Kościół św. Rocha w Rzeszowie wypełnił się po brzegi tymi, którzy w szeregach KSM kształtowali się i wychowywali. Piękną liturgię zakończyło odśpiewanie hymnu stowarzyszenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Po Mszy św. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym odbyła się Gala 30-lecia KSM Diecezji Rzeszowskiej. Nie zabrakło przemówień i świadectw życia, muzyki i wspomnień z ubiegłych lat. Niejedne oczy zaszkliły się, niejeden głos zadrżał. Aby uhonorować tych, którzy poświęcili swój czas i energię w szeregach organizacji, wręczono 16 Orłów KSM – odznaczeń dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla stowarzyszenia. Zarząd KSM Diecezji Rzeszowskiej zdmuchnął świeczki na torcie urodzinowym, przyszedł też czas na życzenia z okazji jubileuszu. Składano życzenia dalszych pięknych lat działania i służby, kształtowania młodzieży na odpowiedzialnych, świadomych i odważnych ludzi, łaski i błogosławieństwa Bożego. A po części oficjalnej był czas na zabawę i świętowanie.

Można by się zastanawiać, na czym polega fenomen wspólnoty, która zaprasza młodych ludzi do bezinteresownej pomocy, do postawienia wyżej dobra drugiej osoby nad swoim. Nie byłoby pewnie w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ogromny kontrast między tym, do czego świat zaprasza młodego człowieka, a tym, co proponuje KSM. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nie jest martwą tkanką Kościoła, jest żywe, pełne radości i zapału do pracy! Jaką zapłatę otrzyma KSM-owicz? Uśmiech, wsparcie w trudnych chwilach i własny rozwój, wzrost, dojrzałość. Nie tylko w sferach duchowych, ale także w każdej innej dziedzinie życia, bo przez KSM płyną łaski od Boga.

Tego wszystkiego może doświadczyć każdy. Warto zacząć od poznania, czym tak naprawdę jest KSM, a najlepiej zrobić to przez uczestniczenie w wakacyjnym wypoczynku połączonym z rekolekcjami. Turnusy wakacyjne, organizowane od początku istnienia KSM naszej diecezji, odbędą się również w tym roku. Zaproszony jest każdy młody człowiek, który od życia chce czegoś więcej! Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. GOTÓW!

2023-05-10 08:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Połączyli modlitwę z działaniem

[ TEMATY ]

adwent

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Siostry Opatrzności Bożej

Wielka Wieś

ks. Marcin Bobowicz

Młodzież spotkała się z mieszkankami domu

Młodzież spotkała się z mieszkankami domu

KSM-owicze swój adwentowy dzień skupienia przeżyli w Wielkiej Wsi, w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej.

- W tym roku zamiast takich typowych rekolekcji adwentowych, stwierdziliśmy, że zrobimy coś innego. Okazji do rekolekcji jest dużo, ostatnio mieliśmy np. zjazd diecezjalny, podczas którego słowo kierował do nas biskup, więc miało to też charakter rekolekcyjny. Dlatego teraz zdecydowaliśmy się na wyjątkowy dzień skupienia – wyjaśnia Marta Dudek. - Pojechaliśmy do Wielkiej Wsi, do domu opieki, który prowadzą siostry zakonne. Jest to dom dla dziewcząt z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, które trafiają tam już jako dzieci i mieszkają tam do końca życia. Mieszka tam w tej chwili 60 osób.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Pilna narada z udziałem szefa MSWiA i przedstawicieli innych resortów ws. upałów

2026-06-23 21:45

[ TEMATY ]

upały

Adobe Stock

W MSWiA odbyła się pilna narada z udziałem szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego oraz przedstawicieli resortów zdrowia, spraw zagranicznych, infrastruktury, energii, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz klimatu i środowiska ws. fali upałów - poinformowało MSWiA. Zalecenia z narady trafiły do wojewodów.

Spotkanie, któremu przewodniczył szef MSWiA odbyło po odprawie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w związku z prognozami IMGW dotyczącymi nadchodzących upałów. Celem narady - jak przekazał resort - jest zapewnienie sprawnej wymiany informacji i uzgodnienie wspólnej reakcji i wytycznych na nadchodzące upały.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję