Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Pod opieką Maryi

Funkcję doradcy życia rodzinnego pełnią osoby działające na podstawie misji biskupa diecezjalnego. W swojej posłudze powinni kierować się katolicką wizją osoby, małżeństwa i rodziny.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 25/2022, str. III

[ TEMATY ]

doradcy życia rodzinnego

Archiwum prywatne

nowe doradczynie zawierzyły życie Pani Fatimskiej

nowe doradczynie zawierzyły życie Pani Fatimskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Archidiecezjalnym Domu Pielgrzyma „Totus Tuus” na os. Słonecznym odbyło się spotkanie doradców życia rodzinnego. Konferencję prowadził ks. dr Przemysław Pokorski, dyr. Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. W swoim wystąpieniu odniósł się do dwóch znanych nam modlitw: Zdrowaś Maryjo i Pod Twoją obronę.

Pozdrawiamy Maryję

Reklama

W prosty i ciekawy sposób nasz duszpasterz omówił istotę i sens Pozdrowienia Anielskiego. W modlitwie tej, w jej pierwszej części, powtarzamy słowa przekazane Maryi przez Anioła. Część druga to wołanie ludzi, którzy stoją w obliczu różnych zagrożeń, tragedii, trwogi śmierci, wojny czy zarazy. Jednocześnie modlitwa ta przygotowuje nas do życia wiecznego. Jej sens odnosi się bezpośrednio do naszego życia. Dotyczy dramatu osoby, czasu i miejsca. Człowiek stawia sobie pytania: dlaczego ja, dlaczego żyję teraz, kiedyś były lepsze czasy, dlaczego żyję tutaj, a nie gdzieś, gdzie byłoby mi lepiej, łatwiej żyć. Modlitwa łączy Niebo z Ziemią, rzeczywistość duchową z rzeczywistością cielesną. Pozdrawiamy Maryję tę wybraną przez Boga na Matkę Bożego Syna i naszą Matkę, a jednocześnie uznając swoją grzeszność, prosimy Ją o wstawiennictwo w naszych potrzebach teraz i w godzinę naszej śmierci. Z takimi problemami jako doradcy rodzinni spotykamy się również w poradniach parafialnych. Odnośnie drugiej modlitwy, to pierwotny jej tekst odwoływał się do Miłosierdzia Maryi – i brzmiał: pod opiekę Twojego Miłosierdzia uciekamy się. Ksiądz Przemysław wskazał na pokorę i siłę, jaką niosą słowa zawarte w tej modlitwie. Zwracamy się do Maryi jako naszej Wybawicielki, Pośredniczki, Obrończyni, Orędowniczki, Mediatorki, Pocieszycielki. Prosimy, aby polecała nas i nasze sprawy Swojemu Synowi, z Nim nas jednała i Jemu nas oddawała.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wspierają i pomagają

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego przedstawiła konspekty polecone przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin dotyczące problemów małżeństw i rodzin. Materiały te mają służyć do pracy we wspólnotach działających na terenie naszej archidiecezji. Podczas Eucharystii ks. Pokorski w imieniu abp. Andrzeja Dzięgi, wręczył dwóm nowym doradczyniom misje kanoniczne uprawniające do posługi w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego, w przygotowaniu narzeczonych do odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz umacniania świętości życia rodzinnego w Kościele nad Odrą i Bałtykiem, z parafii Miłosierdzia Bożego, dekanat Stargard, oraz z parafii św. Ottona – dekanat Pyrzyce. Dokonały one uroczystego zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej swoją działalność na rzecz posługi polskich małżeństw i rodzin, które kończy się modlitwą: Pod Twoją obronę.

Otoczmy wszystkich doradców rodzinnych naszą modlitwą, aby ich służba wydawała dobre owoce, a nasze małżeństwa i rodziny stawały się święte.

2022-06-14 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powołani do miłości

Niedziela lubelska 5/2022, str. I

[ TEMATY ]

doradcy życia rodzinnego

Paweł Wysoki

Wraz z parafianami modlili się doradcy życia rodzinnego z całej archidiecezji

Wraz z parafianami modlili się doradcy życia rodzinnego z całej archidiecezji

Słowo Boże jest w zasięgu naszej ręki. Kto je poznaje, widzi siebie i swoje życie w Bożym świetle.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej 23 stycznia zorganizowało doroczny dzień modlitwy. Doradcy życia rodzinnego spotkali się w parafii św. Jana Pawła II w Lublinie pod przewodnictwem bp. Adama Baba. – To już tradycja, że na początku nowego roku gromadzimy się przed relikwiami Papieża Rodziny, prosząc za jego wstawiennictwem o łaski potrzebne w codziennej pracy dla dobra małżeństwa i rodziny – powiedział ks. Grzegorz Trąbka, archidiecezjalny duszpasterz rodzin i proboszcz parafii św. Jana Pawła II. Jak podkreślił, modlitewne spotkanie odbywa się w trwającym jeszcze Roku Rodziny, który powinien mobilizować do coraz większej troski o to, by małżeństwa i rodziny były „Bogiem silne”, by owocowały w nich pokój i miłość. Biskup Adam Bab zawierzył Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II rodziny archidiecezji lubelskiej oraz kapłanów i świeckich, którzy im służą. – Niech ta szczególna służba wydaje piękne owoce świętości tych, którzy biorą odpowiedzialność za rodziny, a jednocześnie do tej odpowiedzialności wychowują – powiedział ksiądz biskup.
CZYTAJ DALEJ

Krótka historia o tym, jak... strażacy uratowali niedzielną Mszę św.

2026-06-21 16:53

[ TEMATY ]

straż

OSP Sosnowice

Do niecodziennej interwencji doszło w Sosnowicach w sobotę wieczorem, tuż po zakończeniu wieczornej adoracji.

Jak ustaliła redakcja portalu wadowice24.pl ksiądz proboszcz zauważył, że nad drewnianym portalem wejściowym do zabytkowej świątyni zawisło sporej wielkości gniazdo. Nie był to jednak zwykły problem estetyczny, owady, prawdopodobnie szerszenie, wykazywały wyraźnie agresywne zachowanie, atakując wszystko, co zbliżyło się w promieniu kilku metrów.
CZYTAJ DALEJ

To było spontaniczne spotkanie

2026-06-22 16:59

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Joanna Popławska

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego ze wspólnotą kobiet OlaBoga

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego ze wspólnotą kobiet OlaBoga

Po zakończeniu czuwania modlitewnego w solidarności z osobami zranionymi w Kościele, które odbyło się w kaplicy ojców dominikanów przy ul. Zielonej w Łodzi, kard. Konrad Krajewski wraz z ks. Hieronimem Wróblewskim, sekretarzem metropolity łódzkiego, niespodziewanie odwiedzili wspólnotę kobiet OlaBoga.

W tym samym czasie uczestniczki wspólnoty miały swoje spotkanie formacyjne w jednej z sal przy kaplicy dominikanów. Wizyta kardynała była całkowicie spontaniczna i stała się dla kobiet miłym zaskoczeniem. Spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej i bardzo swobodnej atmosferze. Przy herbacie i cieście kard. Krajewski rozmawiał z uczestniczkami o ich wierze, codzienności oraz działalności wspólnoty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję