Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wychodzą do ludzi

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży regionu biłgorajskiego spotkali się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Joanna Ferens

Takie spotkania są impulsem i motywacją do nowych działań

Takie spotkania są impulsem i motywacją do nowych działań

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W spotkaniu uczestniczył asystent diecezjalny oraz władze diecezjalne stowarzyszenia.

Odkryć siebie na nowo

O celach i założeniach spotkania informował ks. Krystian Bordzań, rejonowy moderator KSM w Biłgoraju. – Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią udało nam się spotkać w szerszym gronie działaczy i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To okazja, by odkryć siebie na nowo, by poznać tych, którzy do wspólnoty dołączyli, by podjąć temat nowych inicjatyw czy zaangażować członków KSM-u w inicjatywy o zasięgu wykraczającym poza nasze parafie. Tych wszystkich spraw jest wiele. To wszystko służy także wzajemnej integracji i pokazaniu na zewnątrz, że jest nas bardzo dużo – tłumaczył.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Impuls i motywacja

Reklama

– Takie spotkania są dla nas impulsem i motywacją do nowych działań – przyznała Oliwia Stelmach, członek Zarządu Diecezjalnego KSM. – Chcemy się wzajemnie inspirować, wspierać i brać od siebie dobre przykłady, by służyć Bogu i ojczyźnie. Stąd takie spotkania w regionach naszej diecezji. To w Biłgoraju rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i przedstawienia poszczególnych grup. Oczywiście w ciągu roku każda grupa działająca w naszej diecezji ma swoje spotkania formacyjne i podejmuje konkretne działania. Warto więc raz na jakiś czas spotkać się, pochwalić i powymieniać doświadczenia. KSM wychodzi do ludzi i chce nieść pomoc. Młodzi ludzie wspólnie angażują się w akcje o zasięgu diecezjalnym czy regionalnym, ale podejmują też działania w swoich parafiach. Są to ogólnopolskie festiwale czy dni kultury katolickiej, ale także kino pod gołym niebem, festyny i pikniki parafialne czy działania charytatywne. W tych wszystkich działaniach jesteśmy obecni – wyjaśniła Oliwia.

W ramach spotkania odbyła się prezentacja poszczególnych grup KSM z różnych parafii oraz dyskusja o zbliżających się działaniach i nadchodzących akcjach. Ponadto członkowie stowarzyszenia wzięli udział w Mszy św., nabożeństwie różańcowym i papieskim koncercie Magdy Steczkowskiej.

Uwzględnia potrzeby młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest ogólnopolską organizacją skupiającą młodych ludzi w wieku 14-30 lat. W swoich ideach, zadaniach i sposobach działania jest kontynuatorem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, będących przed II wojną światową częścią Akcji Katolickiej, uwzględniając potrzeby obecnej katolickiej młodzieży polskiej. Godłem KSM-u jest stylizowany znak łączący symbolikę orła i krzyża na żółtym tle. KSM ma również swoje zawołanie i hymn. Patronami stowarzyszenia są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przede wszystkim Pan Bóg

[ TEMATY ]

egzorcysta

KSM

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Pogadaj z Czarnym

Koło Akademickie KSM przy UZ

ks. Andrzej Finc SDB

Katarzyna Krawcewicz

Gościem spotkania był ks. Andrzej Finc SDB, egzorcysta

Gościem spotkania był ks. Andrzej Finc SDB, egzorcysta

W Zielonej Górze 19 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pogadaj z Czarnym zorganizowane przez Koło Akademickie KSM przy UZ.

Spotkanie wyjątkowo odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej OHP, a nie – jak to zwykle bywało – w Klubie Studenckim „Gęba” (trwa remont akademika). Miejsce inne, ale ciekawość studencka ta sama, stąd liczny udział młodych ludzi.
CZYTAJ DALEJ

Jest coś niezwykle pociągającego w ludziach, którzy oddali wszystko Panu

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Magdalena Pijewska/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 6. 12-14. <- KLIKNIJ

Wtorek, 23 czerwca. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: świeccy nie mogą głosić kazań podczas Mszy św.

2026-06-23 16:28

[ TEMATY ]

kazanie

homilia

Adobe. Stock.pl

Dykasteria ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypomina, że homilia jest integralną częścią Liturgii Słowa, a głoszenie jej jest wypełnianiem posługi nauczania (łac. munus docendi), powierzonej kapłanom i diakonom na mocy święceń. Dlatego też nie można zastąpić jej kazaniem, głoszonym przez osobę świecką. Niemniej jednak prawo kanoniczne przewiduje liczne możliwości poza Mszą św., w których świeccy mogą głosić Słowo Boże i je komentować.

Swoje stanowisko watykańska instytucja, zajmująca się m.in. troską o właściwe sprawowanie sakramentów i liturgii, oraz objaśnianie dotyczących ich przepisów, przypomina w związku z prośbą, dotyczącą Kościoła katolickiego w Niemczech.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję