Anna Rogóż z mężem Marcinem od siedmiu lat w DK, odpowiadają za organizację Oazy Rodzin II stopnia w sierpniu w Miejscu Piastowym. – To czas, w którym możemy zbliżyć się do siebie poprzez wspólne przebywanie, rozmowy, wyciszenie oraz wspólną modlitwę, która nas umacnia. Jedną z reguł DK jest dialog małżeński. Razem z Panem Bogiem, z Jego łaską i prowadzeniem możemy podejmować trudne tematy. Jest także wiele czasu na bycie razem z rodziną, odetchnięcie. Rekolekcje przybliżają nas do siebie i do Boga. Pozwalają nam spojrzeć inaczej na siebie i innych ludzi. Nasze małżeństwo nie wyglądałoby tak bez Pana Boga, formacji w DK – mówi Anna.
Błogosławiony czas
Reklama
– Dla nas, organizatorów, jest dużo pracy i logistyki, aby wszystko przygotować – opowiadają Wioletta i Grzegorz Molęda, odpowiedzialni za ORAR II w „Betanii” w Rabce-Zdrój. – Ale czekamy na wyjazd, aby naładować duchowe baterie po ciężkim roku, aby umocnić więzi w małżeństwie i rodzinie i z Panem Bogiem. Owszem, to duże wzywanie. Każda rodzina przyjeżdża z własnym nastawieniem, problemami, frustracjami… Ale wyjeżdżają wdzięczni, słyszymy jak wiele im dały rekolekcje. Pani Wioletta dodaje: – Jesteśmy z mężem we wspólnocie przeszło siedem lat i nasza przygoda z DK zaczęła się właśnie od rekolekcji, w których uczestniczył mój mąż. Dla niego był to przełom w życiu duchowym. Jesteśmy w Kręgu przy parafii NMP w Kielcach, ale należymy do parafii w Leszczynach. Po przeprowadzce z Kielc, włączyliśmy się w życie parafii, zainicjowaliśmy niedziele ewangelizacyjne ze świadectwami małżonków z DK, na miejscu powstał również Krąg Rodzin, a potem w sąsiedniej parafii w Masłowie. Te małżeństwa również będą na rekolekcjach – opowiadają Wioletta i Grzegorz.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Dzieci też wiele czerpią
Ks. Marcin Gałczyński – moderator DK, wielokrotnie słyszał od uczestników rekolekcji, że to był najlepszy ich urlop. Może dlatego, że oferują one wszystko, czego potrzebują małżonkowie i rodzina. Podkreśla, że ważne są konferencje, które odpowiadają na wyzwania i problemy rodzinne i małżeńskie. Zauważa, że dzieci też wiele korzystają w czasie rekolekcji. Mają swoje programy zajęć z animatorami z Diakonii wychowawczej. Świetnie odnajdują się na zajęciach, zabawach i na modlitwie. Patrzą na rodziców, którzy odnawiają przysięgę małżeńską, wspólnie modlą się, obserwują inne dzieci i młodzież, którzy nie wstydzą się Jezusa – to umacnia ich wiarę w Pana Boga.
Wdzięczni za łaski
Asia i Zbyszek Bełtowscy z parafii Wniebowzięcia NMP pierwszy raz byli odpowiedzialni za organizację rekolekcji OR I stopnia w lipcu. Są wdzięczni za wszystkie łaski, jakie otrzymali od Boga w czasie formacji. Mieli pragnienie, aby dzielić się świadectwem wiary i przyprowadzać innych do Jezusa. W rekolekcjach uczestniczyło 70 osób – rodziny z dziećmi. Wiele z nich nie było nigdy na Oazie Rodzin. – Od 11 lat jesteśmy w DK. Staramy się na co dzień żyć Słowem Bożym. Mamy czwórkę dzieci, którym przekazujemy wiarę, wskazujemy im wartości chrześcijańskie. Widzimy w naszym życiu to Boże prowadzenie. Jeszcze jako młodzi małżonkowie z małymi dziećmi mieliśmy pragnienie czegoś więcej, nie wystarczała nam niedzielna Eucharystia, chcieliśmy mieć więź z Bogiem i żyć Słowem Bożym na co dzień. Zachęceni przez księdza, znaleźliśmy się na Oazie Rodzin i w DK. To było wielkie wydarzenie i bogactwo przeżyć, które nas przemieniło. Teraz chciałabym jak najlepiej świadczyć o Chrystusie, pomagać innym odrywać Jego miłość – mówiła Joasia.