Reklama

Niedziela Świdnicka

Chcą tu przyjeżdżać

– Maryja prosi o tak niewiele, a obiecuje pomoc w osiągnięciu tego, co najcenniejsze – mówił ojciec kustosz fatimskiego sanktuarium w Polanicy Zdroju-Sokołówce. W pierwszą sobotę maja odbyła się kolejna Noc Fatimska, której przewodniczył bp Ignacy Dec.

Niedziela świdnicka 20/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Noc Fatimska

Polanica‑Zdrój

Ks. Grzegorz Umiński

Po Mszy św. bp Ignacy poprowadził modlitwę różańcową

Po Mszy św. bp Ignacy poprowadził modlitwę różańcową

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się od przypomnienia słów Maryi, które wypowiedziała 13 lipca 1917 r. – „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie” – cytował o. Zdzisław Świniarski, sercanin biały, który następnie przypomniał o praktykach pierwszych sobót, którymi są Komunia św., modlitwa różańcowa i 15 minut rozmyślania. – Maryja prosi o tak niewiele, a obiecuje pomoc w osiągnięciu tego, co najcenniejsze: wieczności – tłumaczył zakonnik.

Trzeba wynagradzać

– Przybywamy tu do Matki, aby Ją przepraszać za grzechy nasze i naszych bliskich, aby naszą Matkę wspólnie pocieszać, ale i z pokorą prosić, aby nas otaczała płaszczem swojej miłości, gdy z różnych stron atakuje nas zło. Ekscelencjo, cieszymy się, że jesteś z nami tu na modlitwie przy Matce, tak jak podczas peregrynacji tej figury w diecezji. Dzisiaj, w tym szczególnym miesiącu maryjnym, chcemy wynagradzać za bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w świętych wizerunkach – mówił o. Świniarski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Św. Józef też jest ważny

Reklama

W homilii bp Ignacy Dec nawiązując do patrona dnia, św. Józefa – rzemieślnika, wskazał, że jest on niebieskim wspomożycielem, wzorem posłuszeństwa Bogu, przykładem modlitwy i pracy. Kaznodzieja podkreślił, że Ojciec Święty Franciszek ma szczególne nabożeństwo do św. Józefa. – Papież ogłosił Rok św. Józefa po to, żeby za jego wstawiennictwem pokonać pandemię i ratować świat przed laicyzacją. Św. Józef nas chroni tak, jak Jezusa przed Herodem. – Czcijmy jego przeczyste serce w pierwsze środy miesiąca. Niech św. Józef stanie się dla nas tak ważny, jak Maryja. To jest też w naszym duchowym interesie – apelował bp Dec.

Diabeł szaleje

Następnie dodał: – Diabeł szaleje. Nasiliły się obecnie ataki na Radio Maryja, Telewizję Trwam. Są ludzie, którzy poprzez nagłaśnianie niesprawiedliwych informacji o grzechach kapłanów, chcą zniszczyć Kościół. To jest hipokryzja, bo Kościół sam się oczyszcza. Ci, którzy dzisiaj się tej sprawy czepiają i nią grają, mają na celu zniszczenie Kościoła, zupełne odsunięcie go na margines życia publicznego. Chcą Kościołowi zamknąć usta – podkreślał biskup senior.

Słowo od pielgrzymów

Jan ze Świdnicy powiedział Niedzieli Świdnickiej, że lubi tu przyjeżdżać i modlić się przy Matce. – Cieszę się, że w diecezji jest takie sanktuarium z Matką Bożą Fatimską i przyjeżdżając tu, przypominam sobie mój pobyt w Fatimie – stwierdził.

Z kolei pątniczka Barbara z Kłodzka podkreśliła, że w każdą pierwszą sobotę pragnie tu być i przeważnie się to udaje. – Dlaczego takie jest moje pragnienie? Wiele razy od Maryi doświadczyłam pomocy, dlatego uważam, że moim obowiązkiem jest być w dniu, w którym Ona sama nas tu zaprasza, aby pocieszać Jej zranione serce – mówiła.

2021-05-11 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polanica-Zdrój Sokołówka. Przeżywanie radości w obecności Boga

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Noc Fatimska

Polanica‑Zdrój

o. Zdzisław Świniarski

Polanica Sokołówka

ks. Andrzej Adamiak

Bp Ignacy Dec wraz z koncelebransami, ojcami sercanami białymi

Bp Ignacy Dec wraz z koncelebransami, ojcami sercanami białymi

W diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w pierwszą sobotę lipca, odbyła się Polanicka Noc Fatimska, której tradycyjnie przewodniczył biskup senior.

CZYTAJ DALEJ

Abp Przybylski do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego: Dziękujemy, że jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia

2026-06-22 11:42

[ TEMATY ]

nauczyciele

BP KEP

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Dziękujemy Wam za to, że w tych wszystkich uwarunkowaniach Waszej posługi wciąż jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia – napisał delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli abp Andrzej Przybylski w Słowie na zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Zaprosił również na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca br.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przyznał, że „tempo zmian programowych, przepisów, a niekiedy wręcz eksperymentów w edukacji nie zawsze sprzyja systematycznej i zaplanowanej na lata pracy wychowawczej”. „Sprzeczne oczekiwania różnych środowisk i uwikłanie edukacji w spory ideologiczne i polityczne wymaga od Was wielkiej mądrości i wierności obiektywnym wartościom i sprawdzonym działaniom pedagogicznym” – wskazał.
CZYTAJ DALEJ

Oto nadchodzi [wideo]

2026-06-22 09:42

screen YT

W Kościele katolickim w Polsce odbywa się bardzo wiele ciekawych wydarzeń. Informują o nich autorzy projektu inicjatywakatolicka.pl i tworzony przez nich program “Oto nadchodzi”. 

Link do filmu:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję