Reklama

Niedziela Przemyska

Św. Józef w rodzinach

W pierwszą środę kwietnia w parafii św. Józefa u Księży Salezjanów w Przemyślu miało miejsce nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nabożeństwo, nazywane także nabożeństwem pierwszych śród miesiąca, jest coraz bardziej znane, natomiast w Przemyślu, w takim wymiarze będziemy mogli uczestniczyć w nim pierwszy raz. Będzie ono kontynuowane w każdą pierwszą środę miesiąca. Nabożeństwo kierowane jest do rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży nie tylko z parafii, ale z całego miasta, do każdego, kto ma pragnienie pogłębić swoją relację ze św. Józefem. Inspiracją do zaistnienia nabożeństwa jest ustanowiony w Kościele Rok św. Józefa i pragnienie wielu serc poznania i ściślejszego związania się ze św. Józefem.

Z tej to też przyczyny parafia salezjańska została zawierzona św. Józefowi, a wizerunek Przeczystego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny peregrynuje po domach. Parafianie mają rzadką okazję, by osobiście, w rodzinie, w obecności św. Józefa modlić się, dokonać aktu osobistego oddania siebie i rodziny św. Józefowi i modlitewnie czuwać. Jest to okazja do wyproszenia wielu łask, jak również pogłębienie relacji z tym wspaniałym świętym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Skąd taki pomysł?

Reklama

W zatwierdzonych przez Kościół objawieniach w brazylijskiej miejscowości Itapiranga (1994-1998), św. Józef w pierwszą środę marca w 1998 r. mówi do Edsona Glaubera: „Pragnę, aby w każdą pierwszą środę miesiąca moje Przeczyste Serce było w szczególny sposób uczczone, i obiecuję nie tylko wiele łask, ale też te łaski, które wam uproszę, będą ponad wszelką miarę”. Św. Józef składa też wielkie przyrzeczenie dla wszystkich tych, którzy przejmą się jego wezwaniem: „Obiecuję, że wszyscy, którzy będą oddawać cześć mojemu Przeczystemu Sercu i tutaj, na ziemi, będą spełniać dobre uczynki, troszczyć się zwłaszcza o chorych, umierających, znajdą się pod moją opieką w ostatnim momencie swojego ziemskiego życia (…) ja i moja Najświętsza Małżonka Maryja będziemy przy tych duszach w momencie ich śmierci, zaprowadzimy je osobiście do chwały nieba, gdzie króluje nasz Syn Jezus Chrystus…” .

Czas św. Józefa

Teraz jest czas św. Józefa i Bóg pragnie, by św. Józef był bardziej znany. Św. Józef posiada wyjątkowe upodobanie u Boga, a tym samym uprzywilejowanie, by wypraszać szczególne dary, przede wszystkim zaś, by ochraniać i ratować Kościół. Za przyczyną św. Józefa mamy też pewność, że „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18), że Kościół zostanie ocalony i, jak wierzymy, wyprowadzony w bezpieczne miejsce przez św. Józefa.

Pozostaje tylko serdecznie zachęcić, by w swoim domu, swojej rodzinie przyjąć św. Józefa, ponieważ jest on potężnym orędownikiem, nie na darmo nosi tytuł „Postrach duchów piekielnych”. Takie wydarzenie to również osobiste i rodzinne święto, obfitujące w piękne duchowe owoce. Organizatorem nabożeństwa jest parafia św. Józefa w Przemyślu, zgromadzenie Księży Salezjanów, zaś współorganizatorami są Męski Różaniec oraz Wojownicy Maryi Przemyśl.

Św. Józefie, potężny patronie nasz, módl się za nami!

2021-04-14 07:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa za diecezję u św. Józefa

Niedziela świdnicka 22/2018, str. I

[ TEMATY ]

św. Józef

Paulini

Adrian Ziątek

W sanktuarium św. Józefa w Świdnicy 19. dnia każdego miesiąca trwa modlitwa za diecezję

W sanktuarium św. Józefa w Świdnicy 19. dnia każdego miesiąca trwa modlitwa
za diecezję

U świdnickich Ojców Paulinów ostatni czas obfitował w różne ciekawe wydarzenia

Jednym z nich była comiesięczna modlitwa wstawiennicza za całą diecezję świdnicką. To cykliczne wydarzenie zostało zapoczątkowane we wrześniu ubiegłego roku z inicjatywy Ojców Paulinów i ma związek z Nadzwyczajnym Rokiem Świętego Józefa Kaliskiego. Stąd też nabożeństwo odbywa się każdego 19. dnia miesiąca, odnośnie do dnia liturgicznego wspomnienia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, które przypada 19 marca. Jak relacjonuje proboszcz świdnickiego Sanktuarium św. Józefa – ojciec Samuel Pacholski, modlitwa wstawiennicza za naszą diecezję cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczny udział wiernych w tym nabożeństwie. Podczas tej modlitwy w sposób szczególny poleca się rodziny, małżeństwa w kryzysie i ich dzieci, całe duchowieństwo diecezji, prosząc o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego oraz zakonnego. Lokalnych urzędników i władze, służbę zdrowia, szkolnictwo, służby mundurowe. Nie zapomina się we wspomnianej modlitwie o osobach chorych, samotnych, cierpiących, opuszczonych oraz bezdomnych. W szczególny sposób poleca się również wszystkie wspólnoty z całej diecezji, które na co dzień działają przy naszych parafiach.
CZYTAJ DALEJ

Abp Przybylski do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego: Dziękujemy, że jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia

2026-06-22 11:42

[ TEMATY ]

nauczyciele

BP KEP

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Dziękujemy Wam za to, że w tych wszystkich uwarunkowaniach Waszej posługi wciąż jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia – napisał delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli abp Andrzej Przybylski w Słowie na zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Zaprosił również na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca br.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przyznał, że „tempo zmian programowych, przepisów, a niekiedy wręcz eksperymentów w edukacji nie zawsze sprzyja systematycznej i zaplanowanej na lata pracy wychowawczej”. „Sprzeczne oczekiwania różnych środowisk i uwikłanie edukacji w spory ideologiczne i polityczne wymaga od Was wielkiej mądrości i wierności obiektywnym wartościom i sprawdzonym działaniom pedagogicznym” – wskazał.
CZYTAJ DALEJ

Papież do dzieci: Bóg patrzy w serce, a nie w telefon komórkowy

2026-06-22 16:40

Adobe Stock

Leon XIV spotkał się w auli Pawła VI z młodzieżą przebywającą na watykańskim obozie letniem „Estate Ragazzi” (Lato Młodzieży). Odpowiadając na pytania młodych ostrzegał przed pochłonięciem przez kulturę ekranów i smartfonów. Kiedy rodzina się spotyka, to zamiast rozmawiać często patrzy w swój telefon. Trzeba się nauczyć wspólnie przeywać - zachęcał Papież.

Federico opowiedział papieżowi o jednej z obozowych zabaw pod hasłem „Bez telefonu”, która mu się bardzo podobała. „Przez resztę roku, kiedy wracamy do domu” - powiedział młodzieniec - „niemal nie sposób oderwać się od ekranu. Często czujemy się urzeczeni technologią cyfrową i boimy się stracić z oczu naszych prawdziwych przyjaciół”. Papież skomentował:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję