Reklama

Niedziela Świdnicka

Rewolucja pięknych ludzi

Uczestnicy tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszą 26 marca o godz. 20 z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już 6. edycja Bielawskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ph. „Rewolucja pięknych ludzi”. I jak mówią organizatorzy, choć w zeszłym roku EDK została ograniczona do wspólnej modlitwy w domowych warunkach, to w tym roku będzie można podjąć wyzwanie i ruszyć jedną z pięciu przygotowanych tras.

Jak przeżyć Drogę Krzyżową?

– Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Można przeżyć ją też w sposób ekstremalny, by w zmaganiach drogi doświadczyć spotkania z Jezusem. Dlatego już po raz 6. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Bielawy – informują organizatorzy. – Zadanie jest jasne: do przejścia ponad 40 km, w górach, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. Każdy decyduje sam i wyrusza na własną odpowiedzialność! Zmaganie może zacząć się na 18, 25, 30 albo jeszcze innym kilometrze, może minąć lub zostać do końca. A wszystko po to, by doświadczyć spotkania z Bogiem. Bielawska Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony – dodają.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tegoroczne trasy

Organizatorzy przygotowani 5 tras.

Reklama

Pierwsza to Bielawa – Bardo (42 km). Wymagająca, górska trasa wiodąca przez Kalenicę, Przełęcz Woliborską, Srebrną Górę, do bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Bardzie. Znajduje się w niej cudowna figura Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej. Patronem trasy jest św. Józef, opiekun rodzin, ojców i robotników.

Druga to Bielawa – Wambierzyce (39 km). Wymagająca trasa wiodąca przez Przełęcz Bielawską, Jugów, Nową Rudę i Ścinawkę Średnią do bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wambierzycach. Znajduje się w niej cudowna figura Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Patronem trasy jest św. Jakub, opiekun pielgrzymów i robotników.

Trzecia to Bielawa – Krzeszów (56 km). Wymagająca trasa, stanowiąca wyzwanie dla najbardziej zaprawionych śmiałków. Wiedzie przez Przełęcz Jugowską, Wielką Sowę, Głuszycę, Unisław Śląski, do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Patronem trasy jest św. Ignacy Loyola, opiekun wszystkich rekolekcji i ćwiczeń duchownych, żołnierzy, matek oczekujących potomstwa oraz rodzących.

Czwarta to Bielawa – Bielawa (20 km). Trasa skrócona, na wzór EDK. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z EDK, lub z innych przyczyn nie mogą wybrać się na pełnoprawny etap.

Piąta to Bielawa-Bielawa (40 km). Najtrudniejsza trasa Bielawskiej EDK, przecinająca całe pasmo Gór Sowich. Przygotuj się na marsz bez wytchnienia i sporą dawkę zmagań duchowych! Jednak nie martw się, o to właśnie chodzi w EDK! Opiekunką trasy jest św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych.

Aby wziąć udział w EDK, należy wejść na stronę: www.edkbielawa.pl, przeczytać niezbędne informacje i poprzez formularz zgłosić się.

2021-03-09 12:27

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalendarium EDK 2018

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

www.facebook.com/WIO.EDK

Zbliża się okres Wielkiego Postu - czas pokuty i nawrócenia. To data bardzo ważna również z innego powodu.

W Środę Popielcową, 14 lutego, rusza rekrutacja liderów oraz uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2018, czyli wydarzenia, które przemienia mentalnie, fizycznie i przede wszystkim duchowo.
CZYTAJ DALEJ

Św. Paulin z Noli

Niedziela Ogólnopolska 51/2007, str. 4

pl.wikipedia.org

Św. Paulin z Noli

Św. Paulin z Noli
Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

To było spontaniczne spotkanie

2026-06-22 16:59

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Joanna Popławska

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego ze wspólnotą kobiet OlaBoga

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego ze wspólnotą kobiet OlaBoga

Po zakończeniu czuwania modlitewnego w solidarności z osobami zranionymi w Kościele, które odbyło się w kaplicy ojców dominikanów przy ul. Zielonej w Łodzi, kard. Konrad Krajewski wraz z ks. Hieronimem Wróblewskim, sekretarzem metropolity łódzkiego, niespodziewanie odwiedzili wspólnotę kobiet OlaBoga.

W tym samym czasie uczestniczki wspólnoty miały swoje spotkanie formacyjne w jednej z sal przy kaplicy dominikanów. Wizyta kardynała była całkowicie spontaniczna i stała się dla kobiet miłym zaskoczeniem. Spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej i bardzo swobodnej atmosferze. Przy herbacie i cieście kard. Krajewski rozmawiał z uczestniczkami o ich wierze, codzienności oraz działalności wspólnoty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję