Propozycja skierowana do młodych obejmowała warsztaty muzyczne, rekolekcje w kajaku oraz warsztaty filmowe.
Muzycznie
W dniach 17-20 sierpnia w NOE w Drohiczynie muzyka unosiła się nad Bugiem. Młodzi ludzie z całej diecezji, zafascynowani muzyką pod batutą Pauliny Oseńko, mogli przez kilka dni uczestniczyć w zajęciach z emisji głosu, pracy nad dykcją oraz opracowywać wielogłosowe utwory.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Uczestniczyli w Eucharystii, konferencjach, modlitwach, apelach i pogodnych wieczorach. Dzięki zaangażowaniu wielu kapłanów, m.in.: ks. Błażeja Samociuka, ks. Mateusza Gołosia, ks. Piotra Jurczaka oraz kleryka Daniela Konika uczestnicy mogli karmić się duchowo i fizycznie.
Zwieńczeniem czterodniowych zmagań był koncert, na którym gościł bp Piotr Sawczuk, rodzice oraz zaproszone osoby. Młodzież i dzieci wykonały repertuar wielogłosowy wraz z akompaniamentem skrzypiec, gitar i organów.
Duchowo i rekreacyjnie
Rekolekcje w kajaku organizowane przez KSM Diecezji Drohiczyńskiej odbyły się w dniach 21-22 sierpnia. Rodziny i pojedyncze osoby spotkały się, by razem cieszyć się pięknem przyrody, ciszą, wspólnotą i modlitwą.
Pierwszego dnia uczestnicy pokonali trasę z Kózek do Drohiczyna, a następnego – z serca diecezji do Wirowa. Była Eucharystia, adoracja, wszystkim towarzyszyła radości ze wspólnego spływu i poznawania siebie.
Reklama
Czas oddawany Bogu przekłada się na rozwój życia duchowego. Niech więc te chwile dane Najwyższemu On sam pomnaża dla dobra tych, do których wrócili uczestnicy rekolekcji w kajaku.
Filmowo
27 sierpnia dzięki współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pawłem Przewoźnym – reżyserem i rapowcem, Kamilem Grzegorczukiem, Wyższym Seminarium Duchownym oraz KSM-em młodzież z całej diecezji mogła uczestniczyć w warsztatach filmowych.
Dzień rozpoczęto wspólną Eucharystią, podczas której – wspominając św. Monikę – dziękowano Bogu za swoich rodziców.
Następnie odbyły się prelekcja oraz pokaz filmowego dorobku, który przez lata pracy stworzył Paweł Przewoźny. Przed obiadem młodzieży został zaprezentowany i omówiony sprzęt filmowy, a także odbyły się szybkie warsztaty praktyczne z jego obsługi. W trzech grupach nastąpiło przygotowanie pomysłu na klip oraz praca na planie filmu. Na koniec warsztatów nagrywano głosy poszczególnych osób, które zostaną użyte w teledysku: Złoto.
Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie warsztatów, Pawłowi Przewoźnemu, Kamilowi Grzegorczukowi, rektorowi WSD ks. Tadeuszowi Syczewskiemu oraz zarządowi KSM DD.