Reklama

Aspekty

Zjednoczeni z Chrystusem

W zielonogórskiej konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej 25 maja br. trzech diakonów z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego przyjęło święcenia kapłańskie

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 22/2019, str. 1

[ TEMATY ]

Zielona Góra

święcenia kapłańskie

Karolina Krasowska

Neoprezbiterzy z bp. Tadeuszem Lityńskim, rektorem i księżmi z seminarium w Paradyżu

Neoprezbiterzy z bp. Tadeuszem Lityńskim, rektorem i księżmi z seminarium w Paradyżu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nowi kapłani to ks. Rafał Lisicki z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu, ks. Wojciech Przyborowski z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach oraz ks. Sebastian Pytlik z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie.

Ksiądz Biskup w czasie homilii, zwracając się do neoprezbiterów, podkreślił, że w posłudze kapłańskiej najważniejsze jest zjednoczenie z Chrystusem. – Drodzy Bracia, Chrystus każdego z was powołał osobiście i każdego namaści Duchem Świętym i mocą, abyście skutecznie przedłużyli Jego misję. Święty Proboszcz z Ars pokazał, że w tej sprawie najważniejsze jest zjednoczenie z Chrystusem i że wtedy wszystko staje się możliwe. Możliwe jest pokonanie szatana, skuteczna ewangelizacja i nadzwyczajne nawrócenia, możliwa pełnia i radość kapłańskiego życia, ale warunkiem jest pokorne i święte serce kapłańskie, serce nasze zjednoczone z Sercem Syna Bożego.

Neoprezbiterzy ostatni tydzień przed święceniami spędzili na rekolekcjach w Domu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Bledzewie, prowadzonych przez ojca duchownego ks. Grzegorza Słapka. – Lata formacji to była piękna droga i tak jak każda, którą wybieramy w czasie naszego życia, były na niej momenty trudne i łatwe. Ale cieszę się z tego, że nawet jeżeli były te momenty trudne, to one pozwalały wzrastać jeszcze bardziej i cieszyć się z tych momentów, które później były radosne – dzielił się ks. Sebastian Pytlik. Jakie wyzwania czekają przed nowymi kapłanami? – Trudno to jeszcze określić. Na razie żyjemy święceniami i tym, co jest dzisiaj, a później oddajemy się już do dyspozycji księdza biskupa i tego, jakie zadania nam wyznaczy – dodał kapłan.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-05-28 13:40

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Tadeusz Lityński: Chciałbym podziękować wszystkim Franciszkanom, którzy przez lata pracowali i pracują dzisiaj w Zielonej Górze

[ TEMATY ]

jubileusz

franciszkanie

Zielona Góra

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński wyraził swoją wdzięczność za 20-letnia posługę oo. Franciszkanów w Zielonej Górze

Bp Tadeusz Lityński wyraził swoją wdzięczność za 20-letnia posługę oo. Franciszkanów w Zielonej Górze

Zielonogórscy Franciszkanie obchodzą w tym roku dwa jubileusze: 20 - lecie przybycia do Zielonej Góry i powstania w mieście pierwszej franciszkańskiej parafii. Świętowanie rozpoczęli już 2 października. Zwieńczenie obchodów miało miejsce 6 października uroczystą sumą odpustową z udziałem Franciszkanów i zaproszonych gości.

Swoją wdzięczność za 20 lat posługi oo. Franciszkanów w Zielonej Górze wyraził bp Tadeusz Lityński. - Jako parafianin, mieszkający na terenie tej parafii pragnę wyrazić moją wdzięczność za 20 lat ofiarnej służby, pracy duszpasterskiej, ewangelizacyjnej Franciszkanów w Zielonej Górze, ale też budowy dwóch kościołów - pierwszy Kościół to ten żywy Kościół, złożony z obecnych wiernych przynależących do tej wspólnoty parafialnej, Kościół żywej wiary, miłości do Boga i drugiego człowieka; drugi to ten, który Franciszkanie budują w oparciu i z pomocą św. Franciszka - powiedział pasterz diecezji. - Chciałbym podziękować wszystkim Franciszkanom, którzy tutaj przez lata pracowali i pracują dzisiaj, za pełnioną posługę. W ramach tego skromnego jubileuszu życzę im ciągłego pomnażania wiary, żeby to się mogło realizować bardzo owocnie i skutecznie z pomocą św. Franciszka, tutaj, w parafii franciszkańskiej w Zielonej Górze.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk. Miał 37 lat, walczył o życie po tragicznym wypadku drogowym

2026-06-25 09:37

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Włocławskiej

Śp. ks. Krzysztof Włodarczyk

Śp. ks. Krzysztof Włodarczyk

W środę, 24 czerwca 2026 r. zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Miał 37 lat (w kapłaństwie 12).

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego odprawiona zostanie w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie w sobotę 27 czerwca o godzinie 10.00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję