W hali sportowej w Grudziądzu-Mniszku w dniach 9-11 lutego odbyło się święto żywej wiary w Boga. Radosna i głośna modlitwa – wykrzykiwanie, śpiew i taniec wyrażające uwielbienie dla Tego, który jest, i który przychodzi.
Wspólnota i jedność
Doświadczenie wspólnoty i jedności ludzi z różnych pokoleń i stanów, z różnych stron Polski i z różnych parafii. Przyjechało ponad 250 osób. Posługiwało ponad 20. Nauczanie głoszone przez świeckich misjonarzy, poparte wieloma świadectwami i osadzone w Słowie Bożym. Modlitwa wstawiennicza, czyli modlitwa, w której wołamy, prosimy, przyzywamy Boga, aby wysłuchał naszych próśb, pomógł w potrzebie, uratował od klęski. Modlitwa, w której modlimy się jedni za drugich z całą mocą i wiarą, z całym oddaniem Bożemu Miłosierdziu. A ukoronowaniem wszystkiego Msza św. (w sobotę na zakończenie dnia i niedzielę na zakończenie rekolekcji) koncelebrowana przez wielu grudziądzkich pasterzy, a także gości. Tak bardzo jesteśmy wdzięczni za ich udział, wsparcie, towarzyszenie podczas nauk i sprawowanie sakramentów.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Rekolekcje w Grudziądzu odbyły się z inicjatywy grupy modlitewnej Effatha działającej przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich przy ogromnej pomocy wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię” z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio w Grudziądzu. Wszystko odbyło się na terenie parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Mniszku pod czujną opieką tamtejszego proboszcza ks. kan. Zdzisława Syldatka.
Świadectwo
Nasze rekolekcje stały się pięknym świadectwem jedności Kościoła – Kościoła wspólnot parafialnych, ich pasterzy, Kościoła rodzin i zaangażowanych świeckich, Kościoła nowej ewangelizacji, Kościoła Chrystusowego. Dziękujemy Panu Bogu za każdą z osób, które przyczyniły się do przeżycia tego wydarzenia, zwłaszcza zaś za ks. kan. Zdzisława Syldatka, naszego gospodarza, ks. kan. Bogdana Tułodzieckiego, opiekuna Effathy, ks. Andrzeja Kowalskiego, duszpasterza ruchów odnowy w diecezji i ojca duchownego toruńskiego seminarium, ks. Ludwika Beckera, rektora kościoła pojezuickiego, który posługiwał spowiedzią, ks. Marcina Banacha, dyrektora Caritas i naszego speca od zaopatrzenia, ks. kan. Dariusza Kunickiego, proboszcza grudziądzkiej bazyliki, który w momencie krytycznym wsparł przedsięwzięcie, ks. kan. Marka Borzyszkowskiego, proboszcza ze Strzemięcina, był to pierwszy wypowiedziany głos za.
Życie z Bogiem
Rekolekcje zrealizowane zostały w ramach weekendowej szkoły Ducha Świętego, której celem jest nauka życia w pełnej współpracy z Bogiem. Nasza szkoła nastawiona była na naukę słuchania Bożego głosu, rozpoznawania Jego przesłania i prorokowania w imię Jezusa, aby w naszej codzienności dokonywały się dzieła Bożej miłości. Szkoła jest jednym z dzieł Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE, której misję stanowi formowanie i szkolenie katolików, aby stawali się bardziej skutecznymi naśladowcami Chrystusa. Szkołę prowadziły świeckie misjonarki: Maria Vadia z Miami na Florydzie oraz dr teologii Anna Saj z Lublina wraz z ewangelizacyjną wielopokoleniową grupą Armia Dzieci. Więcej informacji o wydarzeniu na stronach armiadzieci.pl i szkoladucha.pl .
Z radością i ufnością oczekujemy owoców tego błogosławionego czasu – owoców dla każdego uczestnika, dla grudziądzkich parafii, dla Kościoła.