Reklama

Głos z Torunia

W niewoli Maryi

Niedziela toruńska 4/2017, str. 8

[ TEMATY ]

Maryja

strona

www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie ulegajmy duchowemu osieroceniu – mamy Matkę! – mówił w Rzymie 1 stycznia papież Franciszek. Tego również dnia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zaczęła działać strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl, czyli, jak mówi jej założyciel i pomysłodawca ks. Michał Rogoziński, wikariusz parafii pw. św. Tomasza Apostoła i sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lubawskim – Portal prowadzonych przez Maryję. Wyjaśnia, że ewangelizacyjna strona założona została z potrzeby serca, po rekolekcjach kapłańskich, którym przewodniczył ks. Piotr Glas, znany w Polsce i Wielkiej Brytanii rekolekcjonista i egzorcysta. – W swoim przepowiadaniu ks. Piotr wiele miejsca poświęcił Maryi i oddaniu się Jej w niewolę wg „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignone de Montfort – mówi ks. Michał i dodaje: – Chcemy więc podążać za Maryją! Nie chcemy Jej wyprzedzać, ani sami wskazywać drogi. Chcemy dać się Jej prowadzić. Dokąd? Raczej do Kogo – do Jej Syna, Chrystusa.

Rok 2017 obfituje w rocznice maryjne, m.in. 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie Jej objawień w Fatimie, więc i ta inicjatywa szczególnie wpisuje się w jubileuszowy rok maryjny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zawierzyć Maryi

Reklama

Podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 24 z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. ks. Michał oddał się w niewolę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zawierzył swoje życie Chrystusowi przez Maryję. Akt ten poprzedziło 33-dniowe przygotowanie, czyli 12-dniowy okres „Wyrzeczenia się świata” oraz tygodniowe poznawanie samego siebie, Najświętszej Dziewicy i Jezusa Chrystusa. W instrukcji na dni przygotowań do aktu konsekracji Maryi czytamy: Znajdź chwilę w ciągu dnia, kiedy nikt ci nie będzie przeszkadzał. Wycisz się. Pobożnie uczyń znak krzyża. Pomódl się do Ducha Świętego, aby przeprowadził cię przez tę modlitwę i odsunął rozproszenia. Przeczytaj rozważanie przygotowane na konkretny dzień. Staraj się je przemyśleć. Jeśli ci to pomoże, to podkreśl w tekście to, co cię szczególnie porusza (dlatego warto wydrukować sobie wcześniej tekst). Możesz również zrobić notatki, powziąć jakieś postanowienie. Przejdź do modlitw przygotowanych na konkretny etap. Trwaj jeszcze przez chwilę w skupieniu, uwielbiaj Boga. W ciągu dnia wracaj myślami do przeczytanego rozważania.

– Podążając za Chrystusem, potrzebujemy drogowskazów. Najlepszym z nich jest właśnie Maryja. Pan Jezus pragnie przez Nią działać w naszym życiu i udzielać nam mnogości swoich łask – podkreśla ks. Rogoziński. Na stronie można wysłuchać konferencji wprowadzających w tematykę niewoli Maryi oraz przejść okres przygotowania się do oddania swojego życia Matce Bożej. Są również przydatne informacje oraz artykuły podejmujące temat niewolnictwa maryjnego i jego propagatora św. Ludwika de Montfort.

– Zapraszam ciebie do niezwykłej przygody, jaką przeżyjesz, zawierzając swoje życie Chrystusowi poprzez Maryję. Doświadczmy na co dzień prowadzenia przez Matkę Bożą. Przekonajmy się, że jest to najlepsza inwestycja na życie wieczne! – zachęca ks. Michał.

Rekolekcje na początek

Szczególną okazją do poznania idei niewoli Maryjnej będą 33-dniowe rekolekcje prowadzone w Nowym Mieście Lubawskim przez ks. Michała Rogozińskiego. Rozpoczną się 20 lutego, a zakończą 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, aktem zawierzenia Matce Bożej wg traktatu św. Ludwika. Kto nie będzie mógł w nich osobiście uczestniczyć, zapraszamy na stronę internetową www.niewolnicymaryi.pl. Niebawem będzie również jej wersja na tablety i smartfony.p>Niech św. Jan Paweł II i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, którzy oddali swoje życie w niewolę Maryi, wskazują nam drogi do Chrystusa poprzez Jego Matkę. Niech Maryja, której oddamy się dobrowolnie w niewolę, obudzi nas do wiary, abyśmy byli świadkami, odważnie szli i głosili Chrystusa.

2017-01-18 14:09

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaprośmy Maryję do naszego życia, abyśmy sami nie dźwigali naszych problemów

[ TEMATY ]

Maryja

Fotolia.com

Zaprośmy Maryję Wspomożenie Wiernych do naszego życia, żebyśmy naszych spraw i problemów nie musieli dźwigać sami - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w bazylice w Twardogórze z okazji zakończenia obchodów 25-lecia koronacji figury Wspomożycielki Wiernych i 75–lecia posługi salezjanów w Twardogórze.
CZYTAJ DALEJ

Holandia/ Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

2026-06-24 18:18

[ TEMATY ]

eutanazja

Holandia

adobe.stock.pl

Po raz pierwszy w Holandii lekarz zakończył życie nieuleczalnie chorego małego dziecka; zgłoszenie w tej sprawie trafiło pod koniec ub. roku do specjalnej komisji oceniającej takie przypadki – podał w poniedziałek holenderski nadawca publiczny NOS.

Minister zdrowia Holandii Sophie Hermans poinformowała parlament, że zgłoszenie dotyczące pierwszego takiego przypadku wpłynęło pod koniec ubiegłego roku do specjalnej komisji powołanej do oceny tego rodzaju spraw. Komisja zapoznała się z przypadkiem i rozmawiała z lekarzem, który uczestniczył w zakończeniu życia dziecka.
CZYTAJ DALEJ

25 lat parafii św. Anny w Miliczu

2026-06-25 23:13

ks. Łukasz Romańczuk

Uhonorowani medalami św. Jadwigi

Uhonorowani medalami św. Jadwigi

Dokładnie 25 lat temu erygowana została parafia pw. św. Anny w Miliczu. Była to okazja do świętowania razem z abp. Józefem Kupnym, metropolitą wrocławskim, który odprawił Mszę świętą dziękczynną oraz udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania i wręczył medale św. Jadwigi. Uhonorowano także pierwszego proboszcza parafii śp. ks. Bogdana Buryłę, sadząc na placu kościelnym dąb jego imienia.

Na początku Eucharystii ks. Grzegorz Michalski, proboszcz, przypomniał, że parafia została erygowana 25 czerwca 2001 r. przez kard. Henryka Gulbinowicza. Pierwszym proboszczem był śp. ks. Bogdan Buryła, który posługiwał przez 20 lat. -Po śmierci księdza Bogdana urząd proboszcza powierzono mojej skromnej osobie” — wspominał obecny proboszcz, zaznaczając, że wspólnota przygotowywała się do jubileuszu m.in. poprzez całodobową adorację w ramach „24 godzin dla Pana”, misje parafialne oraz codzienną modlitwę.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję