Reklama

Niedziela Podlaska

Posługa miłości

Śpiewem kolędy rozpoczęło się wigilijne spotkanie kapłanów diecezji drohiczyńskiej, które miało miejsce 23 grudnia 2016 r. w WSD w Drohiczynie. Obecni byli biskupi Tadeusz Pikus oraz Antoni Dydycz

Niedziela podlaska 2/2017, str. 1

[ TEMATY ]

wigilia

spotkanie opłatkowe

Ks. Marcin Gołębiewski

Kapłani mieli okazję osobiście przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia księżom biskupom, jak również sobie nawzajem

Kapłani mieli okazję osobiście przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia księżom biskupom, jak również sobie nawzajem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W imieniu kapłanów życzenia księżom biskupom złożył ks. Leszek Gardziński – dziekan dekanatu węgrowskiego. Nawiązał w nich do obchodzonych w 2016 r. wydarzeń – rocznicy Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Przypominając o rozpoczętym Roku św. Brata Alberta, zachęcał, aby każdy kapłan był dobry jak chleb. – To, co my, kapłani, czynimy, musi być przepełnione miłością do Boga i człowieka. Cokolwiek będziemy czynić z miłością, to będą wielkie rzeczy. Miłość w naszej posłudze kapłańskiej jest najważniejsza – podkreślił ks. Gardziński.

Reklama

Bp Tadeusz Pikus w słowie skierowanym do przybyłych kapłanów przede wszystkim podziękował im za całoroczną posługę. Podkreślił, że kiedy słyszy z ust osób świeckich słowa wdzięczności za pracę kapłańską, jest to dla niego wielka radość. Jest to moment Bożego Narodzenia. Ksiądz Biskup zapowiedział i przybliżył temat tegorocznych dekanalnych spotkań opłatkowych kapłanów. Będzie nim misja i działalność diecezjalnej Caritas. Podczas spotkań kapłani będą mieli okazję zastanowić się nad różnicą między filantropią a chrześcijańskim rozumieniem miłości. Złożył również świąteczne życzenia: – Dziękując, chciałbym jednocześnie życzyć wszystkim wam, abyście przyjęli Tego, który stoi i puka do naszych serc. Być może puka nie tylko z zewnątrz. Może być tak, że przyjęliśmy Go i zamknęliśmy drzwi, a On od środka puka, bo chce wyjść. Otwórzcie drzwi, aby wraz z wami szedł, uzdrawiał, poprawiał, nauczał, dawał nadzieję, by wiara była mocna, aby miłość była obecna w was, a wy żebyście dzielili się tą miłością z innymi. Ksiądz Biskup przekazał również życzenia nieobecnym kapłanom oraz wszystkim diecezjanom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kapłani mieli okazję osobiście przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia księżom biskupom, jak również sobie nawzajem.

Podczas spotkania nie zabrakło części informacyjnej przygotowanej i zaprezentowanej przez ks. Zbigniewa Rostkowskiego – wikariusza generalnego diecezji drohiczyńskiej. Wigilijne spotkanie zakończyła kapłańska agapa.

2017-01-04 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pole Pasterzy III

Ponad 200 osób uczestniczyło we wspólnym śpiewaniu kolęd w Dębnowskim Ośrodku Kultury, który wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Dębnie, Biblioteką Publiczną, Poradnictwem Rodzinnym, Stowarzyszeniem „In Corde” i firmą „Konsum” Dębno był jednym z organizatorów spotkania „Pole Pasterzy”. Przy świątecznych stołach, choince, ale co najważniejsze – przy bożonarodzeniowym żłóbku mogliśmy podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Miasta i Gminy Dębno, który przybył na to spotkanie wraz z małżonką. Burmistrz Grzegorz Kulbicki pogratulował organizatorom i złożył życzenia świąteczno-noworoczne. Zaśpiewaliśmy kolędę Wśród nocnej ciszy, która wybrzmiała przepięknie na 200 głosów przy akompaniamencie skrzypiec. Wśród nas obecni byli także kapłani z obu naszych dębnowskich parafii na czele z proboszczem parafii Matki Bożej Fatimskiej – ks. kan. Robertem Szumowskim, a z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła zaszczycili nas swą obecnością ks. Zbigniew Hul i ks. Andrzej Słowik. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2026-06-22 12:39

[ TEMATY ]

oświadczenie

Archidiecezja Krakowska

Oświadczenie w sprawie wyników eksperckiej analizy finansowo-organizacyjnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie

W pierwszym kwartale br., z inicjatywy kard. Grzegorza Rysia, w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona ekspercka analiza finansowo-organizacyjna. Przygotował ją pro bono dr Jarosław Bauc, ekonomista i menedżer, minister finansów w rządzie prof. Jerzego Buzka w latach 2000–2001.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję