Reklama

Niedziela Sandomierska

Razem w Czarnej

Niedziela sandomierska 30/2015, str. 3

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adam Stachowicz

Na Dniu Wspólnoty spotykają się wszystkie oazy z diecezji. Podczas prezentacji grupy

Na Dniu Wspólnoty spotykają się
wszystkie oazy z diecezji.
Podczas prezentacji grupy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tradycją wakacyjnych turnusów oazowych jest wspólne spotkanie uczestników rekolekcji. Jak podkreśla Agnieszka Chmiel, Dzień Wspólnoty odbywa się 13. dnia oazy. – Wszystkie oazy z diecezji spotykają się, by stworzyć jedną wspólnotę, by śpiewem, tańcem oraz świadectwami wielbić Pana – zaznacza uczestniczka Oazy Nowej Drogi w Czarnej.

12 lipca do Czarnej przybyła młodzież i rodziny, uczestnicy oaz przeżywanych w bieszczadzkich ośrodkach. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, prezentacjami grup oraz podzieleniem się doświadczeniem przeżywanych rekolekcji. – Dzielenie się doświadczeniem wiary dało mi radość z tego, że mogłam opowiedzieć innym o tym, co przeżywam – zaznacza Justyna Łebek, która dała świadectwo w czasie Dnia Wspólnoty. Punktem centralnym spotkania była Eucharystia, której przewodniczył moderator diecezjalny ks. Marek Kuliński. W homilii mówił: – Kto z was chciałby codziennie odczuwać moc wiary? Jeśli pragniecie odczuwać ją na co dzień, to ks. Franciszek Blachnicki podpowiada: musisz głosić tę wiarę innym, przekazywać ją. Inaczej wszystko zacznie topnieć. Pan posyła uczniów, by głosili Dobrą Nowinę, lecz nie zostawia ich samych, bo daje im moc, która pochodzi od Ducha Świętego. – Potrzeba otworzyć swoje serce na działanie Ducha Świętego – podkreślał Ksiądz Moderator. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo odpowiedzialności i misji, podczas którego uczestnicy Dnia Wspólnoty mogli złożyć deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Na poszczególnych turnusach animatorzy wyjaśniali, na czym polega to dzieło. I dlatego Magdalena Barczewska, kiedy tłumaczyła swoją decyzję, podkreśliła: – Podjęłam krucjatę i modlę się w intencji mojej teraźniejszej, jak i przyszłej rodziny. Spotkanie zakończyło się agapą i wspólną zabawą. – Jesteśmy tutaj po to, by cieszyć się tym, że możemy być na oazie, poczuć Ducha Świętego, dzielić się Bogiem i ewangelizować – mówi Kinga Bielak, która posługuje jako animatorka na Oazie Nowej Drogi. Natomiast Karolina Matyka w podsumowaniu rekolekcji mówiła: – Przyjechałam na oazę z myślą, żeby poznać nowe osoby. Podjęłam Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, ponieważ wiele ona dla mnie znaczy. Jestem z siebie dumna. – Dużo osób jeździ na oazę tylko po to, by spotkać znajomych, a chodzi tak naprawdę o to, żeby spotkać Boga – zaznacza uczestniczka oazy w Wisłoku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-07-23 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od stacji do stacji

Niedziela bielsko-żywiecka 17/2017, str. 6

[ TEMATY ]

oaza

przedstawienie

Oaza Górki Wielkie

Przedstawienia w wykonaniu oazy z Górek to już tradycja

Przedstawienia w wykonaniu oazy z Górek to już tradycja
Młodzież oazowa działająca w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich wystawiła przedstawienie wg scenariusza Anastazji Sorkowicz koncentrujące się wokół Drogi Krzyżowej, ale w życiu człowieka. – Z tradycją lat ubiegłych zaprosiliśmy na kolejne nasze przedstawienie wielkopostne pt. „Od stacji do stacji”. Kolejny raz chcieliśmy zadziałać w sercach widzów. W tym roku przedstawienie wystawiliśmy 3 razy w sali „Mikroklimat” obok kościoła: 8 i 9 kwietnia oraz w Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej, tak, aby każdy chętny mógł je zobaczyć – mówi oazowiczka Patrycja Wantulok, która w przedstawieniu zagrała samotną matkę wychowującą niepełnosprawną córkę. – Nasza wspaniała młodzież poprzez spektakl chciała zachęcić, byśmy w tych stacjach odkrywali na nowo cierpiącego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Boga w sobie i w każdym napotkanym człowieku. Wchodząc na Drogę Krzyżową, uczymy się też kochać i rozumiemy, jak daleko jeszcze nie potrafimy kochać. Stacji jest tylko czternaście. W naszym życiu niejednokrotnie jest ich o wiele więcej – zauważa opiekun oazy ks. wikariusz Tomasz Stanek. – Młodzież oazowa spisała się na medal, piękne przesłanie wpisane w dzisiejszą rzeczywistość – chwali młodzież p. Emilia z Brennej. Ciekawostką w spektaklu była prezentacja dodatkowej, piętnastej stacji, podczas której młodzi aktorzy zaśpiewali piosenkę „Nie ma Go tu” Jakuba Blycharza o zmartwychwstałym Jezusie.
CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Codzienne zakupy z Caritas i Biedronką

2026-06-23 10:10

CAL

Już po raz 9. Caritas Archidiecezji Lubelskiej uczestniczy w programie „Na codzienne zakupy”.

To wspólna inicjatywa Fundacji Biedronki oraz Caritas Polska, dedykowana potrzebującym seniorom. Na terenie Archidiecezji Lubelskiej z przedpłaconych kart, które można wykorzystać na zakupy, skorzystało 300 uczestników programu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję