Wydarzenie skupiło ponad 100 osób z całej diecezji. Nie tylko młodzież, ale także dorośli przyjechali do Legnicy, by kształcić swój warsztat muzyczny. Na początku zostali podzieleni na głosy. Następnie z poszczególnymi grupami głosowymi szlifowano każdą frazę muzyczną, powtarzano po kilka, nawet kilkanaście razy, by w rezultacie odpowiednio wybrzmiały wyśpiewywane słowa.
Paweł i Hubert czuwali nie tylko nad prawidłową linią melodyczną, ale też nad dykcją, punktualnością i odpowiednią interpretacją tekstów pieśni – w czym szczególnie pomocne były nauki pomiędzy pieśniami głoszone przez muzyków. Dlatego też warsztaty przybrały charakter pewnego rodzaju rekolekcji, a sam koncert finałowy był formą świadectwa, ukazania swojej wiary i wartości, którymi uczestnicy warsztatów żyją na co dzień.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– Fragmenty pieśni dało się słyszeć na korytarzach, w klasach, podczas przerw, a nawet w trakcie rozmów – każda wolna chwila była wykorzystywana na przećwiczenie swojej partii. Pozytywnie zaskoczył profesjonalizm przygotowania i prowadzenia warsztatów – mówi Weronika Kobyłecka.
Gośćmi specjalnymi koncertu były wokalistki – Weronika Pryczkowska oraz Marta Dywicka, stypendystki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspólnie z chórem wykonywały pieśni przygotowane przez Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka, twórców tekstów i muzyki.
Tematem utworów stały się błogosławieństwa, ponieważ – jak twierdzi Hubert Kowalski – błogosławieństwa uczą człowieka wiary i odwagi, rodzą w naszych sercach zadziwiającą nadzieję, której siła czyni nas zdolnymi do wytrzymywania najcięższych prób i wyjścia z nich z radością z powodu Chrystusa, w którego wierzymy. Dlatego też w trakcie koncertu wybrzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”.
Koncertu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju wysłuchało ponad 2 tys. osób uczestniczących w legnickim Marszu dla Życia i Rodziny.