Reklama

Ferie bez nudy

W zimowe ferie dzieci nie powinny zaznać nudy. Sportowo-kulturalne propozycje czekają na nie w wielu miejscach stolicy. Akcja "Zima w mieście" rozpocznie się 27 stycznia i potrwa do 7 lutego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Dzielnicy Białołęka akcja koordynowana jest przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu. W Szkole Podstawowej nr 314, przy ul. Porajów 3, bezpłatne zajęcia dla starszych uczniów odbędą się w godz. 8.00-16.00. Młodsi uczniowie mogą przychodzić na półkolonie. Przewidziano zajęcia świetlicowe, gry i zabawy oraz wycieczki po Warszawie dla 5 grup. Chętni poniosą tylko koszty żywienia - 10 zł, za trzy posiłki dziennie.
W Szkołach Podstawowej nr 231 przy ul. Juranda ze Spychowa 10 oraz Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kobiałki 49 starsi uczniowie mogą spędzać czas na sportowo w godz. 9.00-13.00, zaś młodsi z klas 0-III na zajęciach świetlicowych w godz. 8.00-16.00. W Gimnazjum nr 4 przy ul. Przytulnej 3 odbędą się zajęcia sportowe w godz. 9.00-13.00.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje akcje w świetlicach środowiskowych - w 3 ogniskach wychowawczych: przy ul. Ciupagi 2, przy ul. Marywilskiej 56A, przy ul. Atutowej 13. Zajęcia muzyczne, konkursy, gry i zabawy, turnieje: warcabowe, szachowe, ping-ponga przygotowano dla klas I-VI. Dzieci mogą przychodzić w godz. 8.00-15.00. Koszt pobytu dla dzieci z ogniska za całą akcję wyniesie 10 zł, dla dzieci spoza ogniska 20 zł. Uczestnicy otrzymają 1 gorący posiłek.
Zimową propozycję przygotowały też dwa Białołęckie Ośrodki: Kultury przy ul. Modlińskiej 197 oraz Sportu przy ul. Światowida 56 i ul. Strumykowa 21. W Ośrodku Kultury odbędą się w godz. 8.00-16.00 warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne oraz gry i zabawy. Będą też całodniowe wycieczki. Rodzice mogą zapisywać dzieci na poszczególne dni wybierając zajęcia z oferty programowej. Dzieci przynoszą ze sobą II śniadanie.
Ośrodek Sportowy oferuje zajęcia bezpłatne w halach sportowych od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00: turnieje piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego, piłki siatkowej, zabawy i gry rekreacyjne, zawody pływackie dla dzieci i młodzieży. W tej samej porze można też skorzystać odpłatnie z basenu - pół godziny kosztuje 2 zł.
Na Targówku "Zimę w mieście" przygotował m.in. Dom Kultury Zacisze, przy ul. Blokowej 1. Dzieci płacą symboliczną kwotę - 2 zł dziennie, za to każdego dnia atrakcje są zróżnicowane. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00. Oto program:
27 stycznia - warsztaty malarskie, zabawa z plastyką, tkactwo artystyczne, tenis stołowy, szachy, haftowanie, origami, zabawy i gry;
28 stycznia - wycieczka autokarowa do miasteczka rozrywki "Pepeland": zabawa w wiosce indiańskiej, zwiedzanie mini ZOO, zwiedzanie samochodów bojowych, helikoptera i czołgu, przejazd samochodami wojskowymi, zabawa w sali wyposażonej w basen z kulkami. Powrót ok. godz. 15.00-16.00;
29 stycznia - zabawa z plastyką, witraż, malarstwo, szachy, tenis stołowy, wycinanki, szycie ubranek dla lalek oraz torebek artystycznych;
30 stycznia - wycieczka autokarowa do Twierdzy Modlin, wejście na wieżę, zwiedzanie przejść podziemnych - przyda się latarka oraz bułeczka i kiełbaska na ognisko, powrót ok. 15.00-16.00;
31 stycznia - malowanie na szkle i papierze, origami, haftowanie, szycie ubranek dla lalek oraz torebek artystycznych, szachy, tenis stołowy;
3 lutego - szachy, haftowanie, tkactwo artystyczne, malowanie, zabawa z plastyką, witraż, origami, tenis stołowy, zabawy i gry;
4 lutego - wycieczka autokarowa do stadniny koni PA-TA-TAJ: krótka jazda konna, przejażdżka brekiem lub bryczką, zwiedzanie stajni, opowieści o koniach, należy zabrać ze sobą bułeczkę i kiełbaskę na ognisko. Powrót ok. godz. 17.00;
5 lutego - szachy, zabawa z plastyką i malowanie, witraż, origami, haftowanie, szycie ubranek dla lalek i toreb artystycznych, tenis stołowy, gry i zabawy;
6 lutego - Cybernetyczny świat film 3D w kinie IMAX (bilet 5 zł - dofinansowany przez Dom Kultury "Zacisze"), spacer po ogrodzie w Wilanowie. Wycieczka autokarowa. Powrót ok. 15.00-16.00;
7 lutego - tenis stołowy, origami, szachy w godz. 10.00-12.00, a potem bal przebierańców oraz konkursy z nagrodami dotyczące wiedzy zdobytej w wycieczkach.
W dzielnicy Praga-Północ akcja "Zima w mieście" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbywa się w kilku placówkach: Szkole Podstawowej nr 50, przy ul. Jagiellońskiej 7, Szkole Podstawowej nr 127, przy ul. Kowieńskiej 12/20, Gimnazjum nr 31, przy ul. Sierakowskiego 9. Zajęcia odbywają się w godz. 8.30-17.00 W programie są wycieczki, imprezy kulturalne, konkursy, gry i zabawy, zajęcia sportowe w hali na basenie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz kulig. Organizatorzy zapewniają trzy posiłki. Akcja "Zima w mieście 2003" jest bezpłatna dla dzieci z rodzin najuboższych, zakwalifikowanych przez pedagogów szkolnych. Pozostałe dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach płacąc 10 zł dziennie (trzy posiłki + program).
Świetlice Szkoły Podstawowej nr 30, przy ul. Kawęczyńskiej 2/4 i Szkoły Podstawowej nr 258, przy ul. Brechta 8, zapewniają uczniom szkół podstawowych opiekę oraz możliwość skorzystania z odpłatnego posiłku.
Zimowe propozycje przygotował także Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z bezpłatnych zajęć sportowych pod opieką instruktora mogą korzystać: uczniowie szkół podstawowych w godz. 8.00-9.00 i 13.00-14.00, gimnazjaliści w godz. 9.00-10.00, uczniowie szkół średnich w godz. 14.00-15.00. Wejście za okazaniem legitymacji szkolnej. Wymagane jest obuwie na zmianę.
Koordynatorem akcji "Zima w mieście" na Pradze Północ jest Wydział Edukacji Dzielnicy Praga Północ.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Andrea Bocelli: Odradzali mej matce kontynuowanie ciąży, ale ona postanowiła zaufać życiu

2026-06-15 20:54

[ TEMATY ]

świadectwo

aborcja

Andrea Bocelli

Vatican Media

Andrea Bocelli na Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii

Andrea Bocelli na Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii

Andrea Bocelli zaskoczył uczestników sobotniego Marszu dla Życia w Rzymie. Nie mógł w nim uczestniczyć osobiście, ponieważ występował na otwarciu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Meksyku. Do zgromadzonych w Rzymie obrońców życia przesłał jednak list, w którym przypomniał dramatyczną historię swego życia.

Podziel się cytatem – napisał włoski tenor do organizatorów i uczestników włoskiego Marszu dla Życia, który w ubiegłą sobotę przeszedł ulicami Rzymu.
CZYTAJ DALEJ

Przygotowanie do 25-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

2026-06-21 22:43

Małgorzata Pabis

23 sierpnia 2026 roku – w czasie XIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczną się roczne przygotowanie do 25-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

- Zapraszamy do dołączenia do nas sanktuaria, parafie, grupy duszpasterskie oraz indywidualnych czcicieli Bożego Miłosierdzia z całego świata. Chcemy za św. Janem Pawłem II, który uczynił to jako pierwszy, zawierzać się Bożemu Miłosierdziu, pamiętając, że „tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście”. Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano na 22 sierpnia 2027 roku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję