Kiedy kilka miesięcy temu pojawił się pomysł przygotowania Gry Miejskiej Szlakiem Łódzkich Klasztorów, miałyśmy duże wątpliwości, czy spotka się to za zainteresowaniem samych łodzian. Cel nadrzędny był jeden - w sposób dynamiczny, atrakcyjny i przyjazny wszystkim zainteresowanym mieszkańcom pokazać miejsca piękne i unikatowe, jakimi są siedziby łódzkich zgromadzeń żeńskich.
Do 1. edycji chęć współpracy w przeprowadzenie gry zgłosiły siostry miłosierdzia, urszulanki, karmelitanki, franciszkanki, bernardynki i antonianki. Dla nich bowiem była to niebywała okazja, aby wyjść do świata ze swoim charyzmatem i dać się poznać graczom w osobistym spotkaniu. Potwierdziła się zasada, gdy pracuje się razem, wszystko staje się prostsze. Poszczególne zadania zostały podzielone, a do tego znaleźli się wolontariusze - eksperci od kreacji w mediach i social mediach, aby o wydarzeniu dowiedzieli się ludzie z różnych grup społecznych. Swój wkład mieli także programiści, którzy przygotowali materiały dla uczestników w dedykowanej aplikacji. Były tradycyjne plakaty i ogłoszenia w parafiach, ale także film i kampania w social mediach, aby zachęcić do udziału w wydarzeniu tych, których ciekawi życie zakonne w dzisiejszych czasach.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Ucieszyło nas błogosławieństwo metropolity łódzkiego-kard. Grzegorza Rysia, który wystosował list, w którym pochwalił tą inicjatywę o charakterze ewangelizacyjnym.
W sobotę 28 września br. do gry zgłosiło się 12 drużyn, które otrzymały wcześniej instrukcje do wzięcia udziału w grze. Czas między 10.00 a 17.00 mogli rozłożyć według własnych możliwości i kondycji w przemieszczaniu się po wyznaczonych miejscach. Metą był Dom Sióstr Urszulanek przy Czerwonej 6 w Łodzi. To właśnie tam odbyło się podsumowanie gry z wręczeniem nagród. W rozmowach podkreślone zostało, że temat jest ciekawy, bo siedziby zgromadzeń żeńskich są wtopione w przestrzeń miasta, tak jak szkoły, sklepy, kościoły, parki i domy. Niektórzy z nas mijają je w codziennej drodze do pracy czy szkoły, a nigdy wcześniej nie mieli okazji wejść na ten teren i porozmawiać.
Bardzo ważnym elementem tej gry jest integracja mieszkańców.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które dołożyły swoje cegiełki wiedzy i umiejętności w przygotowanie tego wydarzenia. W sposób szczególny Pawłowi za stworzenie samej gry, Bartkowi, za nakręcenie filmiku promującego, Marlenie, za promocję oraz administrację całym przedsięwzięciem, Sylwii wraz z rodziną za udział w nagraniu promocyjnym. Już w ich głowach rodzi się wizja, na kolejną edycję!